Prawo karne

Nasza Kancelaria specjalizuje się między innymi w sprawach rozwodowych. Ponad 10 lat doświadczenia w stosowaniu prawa umożliwia podejście do sprawy w sposób kompleksowy. Radca prawny może pełnić funkcję obrońcy lub pokrzywdzonego w sprawach karnych oraz sprawach o wykroczenia. Wystarczy podpisać pełnomocnictwo i załatwimy Twoją sprawę od A do Z. Na naszym blogu znajduje się kilkadziesiąt artykułów z zakresu prawa karnego.

Kontakt z Kancelarią

telefon główny:

adresy:

Jarosław, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.

O GAŁĘZI PRAWA

Prawo karne zajmuje się regulacją odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwa. Wyróżniamy materialne prawo karne, które znajduje regulację w kodeksie karnym oraz ustawach szczególnych prawa karnego oraz procesowe prawo karne, które zawiera kodeks postępowania karnego. W postępowaniu karnym pokrzywdzony ma prawo korzystać z pomocy pełnomocnika procesowego w osobie adwokata lub radcy prawnego. Natomiast oskarżonego może reprezentować obrońca z wyboru lub z urzędu. Funkcję obrońcy może pełnić wyłącznie adwokat lub radca prawny a z ich upoważnienia aplikant. Postępowanie karne jest co do zasady inkwizycyjne, co oznacza, że Sąd dokonuje czynności również z urzędu. Postępowanie przygotowawcze prowadzi prokurator, policja lub inny organ postępowania przygotowawczego. W sprawach karnym Sądem właściwym w I instancji jest Sąd Rejonowy, Sąd Okręgowy, Sąd Garnizonowy lub Wojskowy Sąd Okręgowy ze względu na rodzaj popełnionego przestępstwa oraz właściwości osobiste sprawcy. Sądy, które leżą w zakresie obszaru mojej praktyki w sprawach karnych:

  • SR w Jarosławiu,
  • SR w Przeworsku,
  • SO w Przemyślu,
  • Wojskowy Sąd Garnizonowy w Rzeszowie,
  • SR w Rzeszowie,
  • SO w Rzeszowie,
  • SA w Rzeszowie.