Prawo pracy

Nasza Kancelaria specjalizuje się między innymi w sprawach rodzinnych. Ponad 10 lat doświadczenia w stosowaniu prawa umożliwia podejście do sprawy w sposób kompleksowy. Radca prawny może załatwić za Ciebie wszelkie formalności związane z postępowaniami z zakresu prawa pracy od złożenia stosownego pozwu, do przez reprezentację w Sądzie, aż do uzyskania prawomocnego wyroku Sądu. Wystarczy podpisać pełnomocnictwo i załatwimy Twoją sprawę od A do Z. Na naszym blogu znajduje się kilkanaście artykułów z zakresu postępowań prowadzonych przez Sądy Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. 

Kontakt z Kancelarią

telefon główny:

adresy:

adresy:

Jarosław, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY 

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.

Prawo pracy

Prawo pracy reguluje wzajemne stosunki pomiędzy pracownikiem, a pracodawcą oraz wynikające z tego stosunku wzajemne uprawnienia i obowiązki. Celem prawa pracy jest miedzy innymi ochrona praw pracownika jako strony słabszej stosunku pracy. W swojej praktyce reprezentuję w sporach słuszne interesy zarówno pracodawców, jak i pracowników. W postępowaniach wynikających ze stosunku pracy najczęściej dochodzi do sporów w zakresie:

  • wypłaty zaległego wynagrodzenia,
  • wypłaty wynagrodzenia za nadgodziny,
  • mobbingu,
  • nieuzasadnionych wypowiedzeń stosunków pracy,
  • nieuzasadnionego rozwiązania stosunku pracy bez wypowiedzenia,
  • wydanych świadectw pracy,
  • ustalenia, że istniał stosunek pracy,
  • odpowiedzialności majątkowej pracownika za szkodę oraz powierzone z obowiązkiem rozliczenia się mienie.

Nie każdy Sąd Rejonowy posiada wydział pracy. Wydział taki posiada miedzy innymi Sąd Rejonowy w Jarosławiu, czy też Sąd Rejonowy w Rzeszowie. Wydziału takiego nie posiada natomiast SR w Przeworsku. Sprawy pracownicze zwolnione są z opłat sądowych w przypadku gdy to pracownik występuje z powództwem (z pewnymi wyjątkami). W sprawach tych pracownika może reprezentować adwokat lub radca prawny, a pracodawcę oprócz zawodowego zastępcy procesowego również prawnik lub inna osoba zatrudniona przez pracodawcę lub pozostają z nim w stałym stosunku zlecenia.