Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Jak ogłosić upadłość konsumencką w Rzeszowie?

Jaki Sąd rozpatruje sprawy o upadłość konsumencką w Rzeszowie?

Sprawy takie rozpatruje Sąd Rejonowy w Rzeszowie V Wydział Gospodarczy Sekcja do spraw restrukturyzacyjnych i upadłościowych. Sąd ten mieści się w Rzeszowie przy ulicy Kustronia 4.

Kto może Ci pomóc?

Jeżeli jesteś zainteresowany profesjonalną pomocą prawną zapraszamy na naszą stronę dotyczącą upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Świadczymy także usługi w zakresie upadłości konsumenckiej w Krakowie

Jaki jest obszar właściwość Sądu Rejonowego w Rzeszowie w sprawach upadłościowych?

Sąd ten właściwy jest nie tylko dla podmiotów, których centrum interesów życiowych znajduje się w Rzeszowie, ale także w innych miastach na terenie województwa Podkarpackiego, w tym Przeworska i Jarosławia, gdzie znajduje się naszą Kancelaria.

Jak złożyć wniosek o upadłość konsumencką w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie?

Taki wniosek należy złożyć elektronicznie wypełniając formularz w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Wyjątkowo można złożyć taki wniosek ustnie do protokołu w sekretariacie sekcji ds. restrukturyzacyjnych i upadłościowych w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie. W takim przypadku pracownik sekretariatu Sądu musi wprowadzić dane podane przez dłużnika do systemu informatycznego. Jest to bardzo czasochłonne zadanie, dlatego też nie powinno się nadużywać tej możliwości.

Jak długo czeka się na ogłoszenie upadłości przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie?

Czas oczekiwania zależy od wielu czynników, przede wszystkim tego czy złożymy wniosek w formie elektronicznej, czy też ustnej wobec pracownika sekretariatu Sądu. Najczęściej okres od dnia złożenia wniosku w formie elektronicznej do dnia rozpatrzenia sprawy wynosi 2 miesiące. Nie można w żaden sposób przyspieszyć rozpatrzenia sprawy, gdyż kolejność rozpatrywaniu wniosków wynika z pozycji w kolejce zależnej od terminu złożenia wniosku. W okresie wakacyjnym można się również spodziewać, że okres rozpatrzenia wniosku ulegnie nieznacznemu wydłużeniu z uwagi na sezon urlopowy. Podobnie sytuacja kształtuje się w sezonie świątecznym.

Jak wnieść opłatę za złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie?

Opłatę tę w kwocie 30 zł można wnieść na rachunek Sądu Rejonowego w Rzeszowie o nr NBP O/O Rzeszów 23 1010 1528 0016 9022 3100 0000, on-line przy składaniu wniosku w formie elektronicznej lub pod adresem:

https://oplaty.ms.gov.pl/

Czy mogę wysłać wniosek do Sądu pocztą?

Zasadą jest, że wniosek o upadłość można złożyć wyłącznie elektronicznie. Wniosek przesłany do Sądu w formie papierowej zostanie wprowadzony do systemu informatycznego przez pracownika sekretariatu. Zalecamy jednak nie wysyłać do Sądu wniosku w formie papierowej, gdyż bardzo obciąża to pracę sekretariatu Sądu. Jeżeli nie jesteśmy w stanie samodzielnie złożyć wniosku o ogłoszenie upadłości w formie elektronicznej, a nie stać nas na pomoc adwokata, radcy prawnego lub doradcy restrukturyzacyjnego najlepiej złożyć wniosek o ustanowienie pełnomocnika z urzędu.

Kto może, a kto nie złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w moim imieniu w formie elektronicznej?

Taki wniosek może złożyć w Twoim imieniu adwokat, radca prawny lub doradca restrukturyzacyjny. Pamiętaj, że podobnie jak w przypadku wniosku składanego w formie papierowej Twoim pełnomocnikiem nie mogą być tzw. Kancelarie upadłościowe, które nie są prowadzone przez osoby wykonujące ww. zawodów. W takich "Kancelariach" nie mogą także wykonywać zawodu adwokaci, ani radcy prawni.

Jak możemy pomóc?

Nasza Kancelaria kompleksowo obsługuje postępowania w przedmiocie ogłoszenia upadłości i umorzenia zobowiązań prowadzone przed Sądem Rejonowym w Rzeszowie.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus