Postępowanie spadkowe i dział spadku

Nasza Kancelaria specjalizuje się między innymi w sprawach rozwodowych. Ponad 10 lat doświadczenia w stosowaniu prawa umożliwia podejście do sprawy w sposób kompleksowy. Radca prawny może załatwić za Ciebie wszelkie formalności związane ze spadkiem, od złożenia wniosku, przez reprezentację w Sądzie, aż do uzyskania prawomocnego wyroku Sądu. Wystarczy podpisać pełnomocnictwo i załatwimy Twoją sprawę od A do Z. Na naszym blogu znajduje się kilkanaście artykułów z zakresu postępowań rozwodowych.

Kontakt z Kancelarią

telefon główny:

adresy:

Jarosław, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.

O POSTĘPOWANIACH SPADKOWYCH 

  Dział spadku potocznie jest nazywany podziałem spadku. Jest to postępowanie wszczęte na wniosek jednej ze spadkobierców, którego celem jest dokonanie podziału składników wchodzących w skład spadku. Najczęściej w wyniku takiego postępowania przyznaje się składniki majątkowe jednemu spadkobiercy z obowiązkiem dokonania spłaty na rzecz pozostały. Postępowanie o dział spadku może mieć charakter sporny, gdy nie wszyscy uczestnicy zgadzają się co do wartości spadku lub formy jego podziału. Sprawy dotyczące działu spadku porusza następujący artykuł.