Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Czy warto korzystać z usług firm odszkodowawczych?

Na czym polega działalność firm odszkodowawczych?

Firmy takie reklamują się Klientom, jako Kancelarię pomagające w uzyskaniu odszkodowania, najczęściej od ubezpieczyciela. Firmy takie prowadzone są zwykle w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Otworzyć taką firmę może praktycznie każdy, nie jest wymagane posiadanie nawet podstawowego wykształcenia, a tym bardziej wyższego wykształcenia prawniczego.

Czy Kancelaria odszkodowawcza może reprezentować Klienta w Sądzie?

Nie, usługi polegające na reprezentacji w Sądzie mogą świadczyć wyłącznie adwokaci i radcy prawni.  

Czy Kancelaria odszkodowawcza może zatrudniać adwokatów lub radców prawnych?

Nie. Kancelaria odszkodowawcza nie może zatrudniać adwokatów i radców prawnych do świadczenia usług na rzecz swoich Klientów. Podmiot taki nie jest uprawniony do świadczenia usług adwokackich i radcowskich. Adwokaci i radcy prawni nie powinni również zgodnie z zasadami etyki współpracować w żaden sposób z takimi przedmiotami, gdyż wykorzystują one przewagę nad profesjonalnym prawnikami, którzy nie mogą pozyskiwać Klientów w nieetyczny sposób. Usługi adwokackie i radcowskie mogą świadczyć wyłącznie adwokaci i radcy prawni oraz spółki osobowe i udziałem przedstawicieli tych zawodów.  

Skąd wiadomo, że mam do czynienia z profesjonalnym prawnikiem?

W tym celu najlepiej sprawdzić dane osoby, która oferuje nam usługi prawne we właściwym rejestrze. Jeżeli usługi prawne oferuje nam spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to od razu możemy ustalić, że nie mamy do czynienia z adwokatem lub radcą prawnym, gdyż osoby takie nie mogą wykonywać zawodu w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Czy warto korzystać z usług Kancelarii odszkodowawczych?

Nie warto. Po pomoc prawną najlepiej zwrócić się do adwokata lub radcy prawnego. Jest to zarówno gwarancja jakości, jak i zachowania standardów etycznych.

Jak kształtują się koszty wynagrodzenia Kancelarii odszkodowawczych?

Koszty wynagrodzenia Kancelarii odszkodowawczych są zwykle wysokie, sięgają nawet 50 % zasądzonego odszkodowania dlatego są znacznie wyższe niż koszty pomocy prawnej udzielonej przez adwokata lub radcę prawnego. Opłacalność korzystania z usług tak firm jest więc wątpliwa skoro można uzyskać usługę wyższej jakości od adwokata lub radcy prawnego, który ponadto będzie mógł reprezentować zainteresowanego w Sądzie.

Czy koszty wynagrodzenia Kancelarii odszkodowawczej podlegają zwrotowi w ramach rozliczenia kosztów procesu?

Nie. Koszty wynagrodzenia Kancelarii odszkodowawczej nie są uważane za celowe przy dochodzenia roszczenia. W przypadku natomiast skorzystania z usług adwokackich i radcowskich istnieje możliwość zasądzenia ich zwrotu od przeciwnika procesowego. Ustawodawca wychodzi z założenia, że w celu dochodzenia roszczeń poszkodowany powinien skorzystać z pomocy adwokata lub radcy prawnego, a nie podmiotu, którego kwalifikacje nie są w żaden sposób weryfikowane.

Dlaczego ludzie korzystają z usług Kancelarii odszkodowawczych?

Wynika to najczęściej z braku świadomości Konsumentów na temat zasad świadczenia usług prawnych w prawnych w Polsce. Najczęściej konsumencu przekonani są, że mają do czynienia z adwokatem lub radcą prawnym, chociaż tak naprawdę tak nie jest. Logiczne jest, że Konsument mając do wyboru zawodowego pełnomocnika z potwierdzonymi kwalifikacjami zawodowymi, a firmę, której wiedza pracowników nie jest w żaden sposób weryfikowana wybierze profesjonalnego prawnika.

Potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania?

Możesz zwrócić się do dowolnie wybranego adwokata lub radcy prawnego który udzieli Ci pomocy prawnej. Możesz wybrać również nasz zespół radców prawnych, a w tym celu wystarczy zadzwonić na numer 724-046-783 lub napisać. Dane kontaktowe znajdziesz tutaj.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus