Czy warto korzystać z usług firm odszkodowawczych?

Na czym polega działalność firm odszkodowawczych?

Firmy takie reklamują się Klientom, jako Kancelarię pomagające w uzyskaniu odszkodowania, najczęściej od ubezpieczyciela. Firmy takie prowadzone są zwykle w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Otworzyć taką firmę może praktycznie każdy, nie jest wymagane posiadanie nawet podstawowego wykształcenia, a tym bardziej wyższego wykształcenia prawniczego.

Czy Kancelaria odszkodowawczą może reprezentować Klienta w Sądzie?

Nie, usługi polegające na reprezentacji w Sądzie mogą świadczyć wyłącznie adwokaci i radcy prawni.  

Czy Kancelaria odszkodowania może zatrudniać adwokatów lub radców prawnych?

Nie. Kancelaria odszkodowawcza nie może zatrudniać adwokatów i radców prawnych do świadczenia usług na rzecz swoich Klientów. Podmiot taki nie jest uprawniony do świadczenia usług adwokackich i radcowskich. Adwokaci i radcy prawni nie powinni również zgodnie z zasadami etyki współpracować w żaden sposób z takimi przedmiotami, gdyż wykorzystują one przewagę nad profesjonalnym prawnikami, którzy nie mogą pozyskiwać Klientów w nieetyczny sposób. Usługi adwokackie i radcowskie mogą świadczyć wyłącznie adwokaci i radcy prawni oraz spółki osobowe i udziałem przedstawicieli tych zawodów.  

Skąd wiadomo, że mam do czynienia z profesjonalnym prawnikiem?

W tym celu najlepiej sprawdzić dane osoby, która oferuje nam usługi prawne we właściwym rejestrze. Jeżeli usługi prawne oferuje nam spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to od razu możemy ustalić, że nie mamy do czynienia z adwokatem lub radcą prawnym, gdyż osoby takie nie mogą wykonywać zawodu w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Czy warto korzystać z usług Kancelarii odszkodowawczych?

Nie warto. Po pomoc prawną najlepiej zwrócić się do adwokata lub radcy prawnego. Jest to zarówno gwarancja jakości, jak i zachowania standardów etycznych.

Jak kształtują się koszty wynagrodzenia Kancelarii odszkodowawczych?

Koszty wynagrodzenia Kancelarii odszkodowawczych są zwykle wysokie, sięgają nawet 50 % zasądzonego odszkodowania dlatego są znacznie wyższe niż koszty pomocy prawnej udzielonej przez adwokata lub radcę prawnego. Opłacalność korzystania z usług tak firm jest więc wątpliwa skoro można uzyskać usługę wyższej jakości od adwokata lub radcy prawnego, który ponadto będzie mógł reprezentować zainteresowanego w Sądzie.

Czy koszty wynagrodzenia Kancelarii odszkodowawczej podlegają zwrotowi w ramach rozliczenia kosztów procesu?

Nie. Koszty wynagrodzenia Kancelarii odszkodowawczej nie są uważane za celowe przy dochodzenia roszczenia. W przypadku natomiast skorzystania z usług adwokackich i radcowskich istnieje możliwość zasądzenia ich zwrotu od przeciwnika procesowego. Ustawodawca wychodzi z założenia, że w celu dochodzenia roszczeń poszkodowany powinien skorzystać z pomocy adwokata lub radcy prawnego, a nie podmiotu, którego kwalifikacje nie są w żaden sposób weryfikowane.

Dlaczego ludzie korzystają z usług Kancelarii odszkodowawczych?

Wynika to najczęściej z braku świadomości Konsumentów na temat zasad świadczenia usług prawnych w prawnych w Polsce. Najczęściej konsumencu przekonani są, że mają do czynienia z adwokatem lub radcą prawnym, chociaż tak naprawdę tak nie jest. Logiczne jest, że Konsument mając do wyboru zawodowego pełnomocnika z potwierdzonymi kwalifikacjami zawodowymi, a firmę, której wiedza pracowników nie jest w żaden sposób weryfikowana wybierze profesjonalnego prawnika.

Potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania?

Możesz zwrócić się do dowolnie wybranego adwokata lub radcy prawnego który udzieli Ci pomocy prawnej. Możesz wybrać również nasz zespół radców prawnych, a w tym celu wystarczy zadzwonić na numer 724-046-783 lub napisać. Dane kontaktowe znajdziesz tutaj.