Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Odszkodowanie, a koszty procesu

Ryzyko przegrania sprawy

Przed rozpoczęciem każdej sprawy cywilnej należy liczyć się z ryzykiem, że zostanie ona przegrana. W takim najczęściej łączy się to z poniesieniem dodatkowych, często wysokich kosztów procesu. Takie regulację kodeksu cywilnego mogą oczywiście zniechęcać potencjalnych poszkodowanych do dochodzenia swoich praw w Sądzie, z drugiej jednak strony zapobiegają wnoszeniu oczywiście bezzasadnych powództw, co jest obciążeniem zarówno dla strony przeciwnej, jak i wymiaru sprawiedliwości. Dlatego właśnie przed podjęciem decyzji o wytoczeniu sprawy o odszkodowanie należy wstępnie zweryfikować zasadność powództwa i ewentualne szansę na wygraną.

Ryzyko przegrania sprawy, w przypadku błędów medycznych

W przypadku błędów medycznych wstępna weryfikacja roszczenia może polegać na skonsultowaniu się z innym lekarzem specjalistą, niż ten który wykonał zabieg w celu uzyskania odpowiedzi, na pytanie czy uszczerbek na zdrowiu pacjenta rzeczywiście jest wynikiem błędu medycznego. Oczywiście taka wstępna opinia może być podważona przez powołanego w sprawie biegłego lekarza specjalistę lecz daje pewien obraz tego jak rzeczywiście można zakwalifikować dane zdarzenie. W przypadku natomiast szkody w dobrach majątkowych można zlecić sporządzenie prywatnego operatu szacunkowego określającego wartość powstałej szkody. Operat ten będzie również przydatny przy określeniu wartości przedmiotu sporu, którą należy podać w pozwie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten dokument prywatny Sąd uznał za wiarygodny, najczęściej jednak będzie powołany biegły na tę okoliczność. Jeżeli nawet okaże się. że sporządzony przez powoda dla celów prywatnych operat szacunkowy zawyżył wartość szkody, to nie może on odpowiadać na zasadzie art. 98 kodeksu postępowania cywilnego za wynik procesu jako strona przegrywająca sprawę w części. Zlecenie przez powoda sporządzenie prywatnej ekspertyzy przez rzeczoznawcę świadczy o tym, że zawyżenie wartości żądanego roszczenia nie wynikło z winy powoda.

Konsultacja z prawnikiem

Przed podjęciem decyzji o pozwaniu Zakładu Ubezpieczeń z tytułu umowy ubezpieczeniowej warto skonsultować się z adwokatem lub radcą prawnym. Prawnik poinformuje osobę zainteresowaną jakie są szanse na wygraną w oparciu o obowiązujące przepisy i linie orzeczniczą lub też poradzi, aby w celu weryfikacji zasadności roszczenia przed etapem sądowym sporządzić jeszcze dodatkowe ekspertyzy. Ostateczna decyzja należy do Klienta, gdyż to on jest dysponentem swoich uprawnień materialno-prawnych.

Pomoc Kancelarii

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat regulacji prawa cywilnego dotyczących odszkodowań zapraszamy do przeczytania innych artykułów znajdujących się na naszym blogu. W celu uzyskania porady indywidualnej można umówić spotkanie w Kancelarii w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus