Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Posiadamy także Kancelarie w Rzeszowie przy ul. Piłsudskiego 17/4, gdzie specjalizujemy się między innymi w pomocy w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej w Rzeszowie przed Sądem Rejonowym.

Oddział Kancelarii
w Przeworsku

Pomoc prawna świadczona przez radcę prawnego w Jarosławiu z biurem w centrum miasta

Oddział Kancelarii
w Jarosławiu

Potrzebujesz prawnika z Przeworska? Zapraszamy do naszej Kancelarii w centrum miasta.

Odszkodowanie, a koszty procesu

Ryzyko przegrania sprawy

Przed rozpoczęciem każdej sprawy cywilnej należy liczyć się z ryzykiem, że zostanie ona przegrana. W takim najczęściej łączy się to z poniesieniem dodatkowych, często wysokich kosztów procesu. Takie regulację kodeksu cywilnego mogą oczywiście zniechęcać potencjalnych poszkodowanych do dochodzenia swoich praw w Sądzie, z drugiej jednak strony zapobiegają wnoszeniu oczywiście bezzasadnych powództw, co jest obciążeniem zarówno dla strony przeciwnej, jak i wymiaru sprawiedliwości. Dlatego właśnie przed podjęciem decyzji o wytoczeniu sprawy o odszkodowanie należy wstępnie zweryfikować zasadność powództwa i ewentualne szansę na wygraną.

Ryzyko przegrania sprawy, w przypadku błędów medycznych

W przypadku błędów medycznych wstępna weryfikacja roszczenia może polegać na skonsultowaniu się z innym lekarzem specjalistą, niż ten który wykonał zabieg w celu uzyskania odpowiedzi, na pytanie czy uszczerbek na zdrowiu pacjenta rzeczywiście jest wynikiem błędu medycznego. Oczywiście taka wstępna opinia może być podważona przez powołanego w sprawie biegłego lekarza specjalistę lecz daje pewien obraz tego jak rzeczywiście można zakwalifikować dane zdarzenie. W przypadku natomiast szkody w dobrach majątkowych można zlecić sporządzenie prywatnego operatu szacunkowego określającego wartość powstałej szkody. Operat ten będzie również przydatny przy określeniu wartości przedmiotu sporu, którą należy podać w pozwie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten dokument prywatny Sąd uznał za wiarygodny, najczęściej jednak będzie powołany biegły na tę okoliczność. Jeżeli nawet okaże się. że sporządzony przez powoda dla celów prywatnych operat szacunkowy zawyżył wartość szkody, to nie może on odpowiadać na zasadzie art. 98 kodeksu postępowania cywilnego za wynik procesu jako strona przegrywająca sprawę w części. Zlecenie przez powoda sporządzenie prywatnej ekspertyzy przez rzeczoznawcę świadczy o tym, że zawyżenie wartości żądanego roszczenia nie wynikło z winy powoda.

Konsultacja z prawnikiem

Przed podjęciem decyzji o pozwaniu Zakładu Ubezpieczeń z tytułu umowy ubezpieczeniowej warto skonsultować się z adwokatem lub radcą prawnym. Prawnik poinformuje osobę zainteresowaną jakie są szanse na wygraną w oparciu o obowiązujące przepisy i linie orzeczniczą lub też poradzi, aby w celu weryfikacji zasadności roszczenia przed etapem sądowym sporządzić jeszcze dodatkowe ekspertyzy. Ostateczna decyzja należy do Klienta, gdyż to on jest dysponentem swoich uprawnień materialno-prawnych.

Pomoc Kancelarii

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat regulacji prawa cywilnego dotyczących odszkodowań zapraszamy do przeczytania innych artykułów znajdujących się na naszym blogu. W celu uzyskania porady indywidualnej można umówić spotkanie w Kancelarii w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie.

Obsługujemy zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców. specjalizując się w sprawach pracowniczych, dotyczących upadłości konsumenckiej oraz rejestrowych. Prowadzimy stałą i doraźna obsługę biura rachunkowych, firm transportowych, przedsiębiorstw zajmujących się wynajmem nieruchomości, wirtualnych biur, które prowadzą działalność w takich miastach jak Rzeszów oraz Kraków. Zapraszamy  przedsiębiorców do kontaktu, w celu przedstawienia oferty na obsługę prawną ich firmy.

Zaufali Nam między innymi:

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

 

Znajdź Nas

Kontakt z Kancelarią 

Tel. 

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Jarosław, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus