Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Pomoc w sprawa rozwodowych

Na czym polega pomoc w sprawach rozwodowych?

Pomoc w sprawcach rozwodowych może mieć charakter prawny lub psychologiczny. Pomoc w tego rodzaju sprawach obejmuje także mediacje. Z pomocy takiej mogą korzystać oboje małżonków.

Kto może udzielać pomocy prawnej w sprawach rozwodowych?

Pomocy prawnej w sprawach rozwodowych udzielają adwokaci i radcy prawni, którzy mogą reprezentować strony w Sądzie. Prawnicy z uprawnieniami adwokata lub radcy prawnego mogą świadczyć pomoc prawną w ramach działalności gospodarczej, lub spółki, a także w ramach zatrudnienia w spółce prawniczej, która posiada uprawnienia do świadczenia tego rodzaju usług. Uprawnień takich nie posiadają spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Kto nie może Cię reprezentować w Sądzie w sprawie rozwodowej?

W ostatnim czasie powstają firmy, które oferują pomoc w sprawach rozwodowych prowadzone w ramach spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Firmy takie nie mogą reprezentować stron w sprawie rozwodowej, podobnie jak ich pracownicy. Bardzo często osoby zatrudnione przez takie firmy przedstawiają się jako doradcy rozwodowi. Nie istnieje taki zawód jak doradca zawodowy, osoba taka nie posiada żadnych uprawnień.

Do kogo zwrócić się o pomoc psychologiczna w sprawie rozwodowej?

Pomocy psychologicznej w sprawach rozwodowych udzielają osoby wykonujące zawód psychologa. Po tego rodzaju pomoc warto zwrócić się do specjalisty. Pomoc psychologiczna może być udzielona na każdym etapie, zarówno przed rozwodem, w jego trakcje, a także po orzeczeniu rozwodu. Rozwód to ciężkie życiowe przeżycie wykonujące skrajne emocje i stres.

Do kogo zwrócić się o mediacji w sprawie rozwodowej?

Jeżeli jest szansa na odbudowę relacji małżeńskiej to najlepiej, w tym celu zwrócić się do psychologa i odbyć terapię małżeńską. Jeżeli natomiast małżonkowie są zdecydowanie na rozwód to najlepiej zasięgnąć konsultacji u adwokata lub radcy prawnego. Jeżeli nie ma szans na odbudowanie małżeństwa rzadko mediacja może uratować małżeństwo. Mediacja może być jednak pomocna przy ustaleniu zasad wykonywania władzy rodzicielskiej, utrzymywania kontaktów z dziećmi, czy też obowiązku alimentacyjnego. W tych sprawach najlepiej, aby mediację prowadził adwokat lub radca prawny.

Ile kosztuje sprawa o rozwód?

Opłata sądowa od pozwu o rozwód wynosi 600 zł. Wynagrodzenia prawnika zależy od kilku okoliczności. Jeżeli małżonkowie nie posiadają dzieci i nie chcą, aby Sąd orzekł o winie wynagrodzenie adwokata lub radcy prawnego zaczyna się od kwoty 2 000 zł za całe postępowanie, w przypadku spraw bardziej skomplikowanych z orzekaniem o winie i dotyczącą małżonków posiadających wspólne dzieci wynagrodzenie prawnika zwykle nie jest niższe od kwoty 3 500 zł. Oczywiście można również samodzielnie działać w sprawie rozwodowej. Pamiętajmy jednak, że jeżeli szukamy pomocy sprawdzajmy czy mamy do czynienia z prawdziwą Kancelarią, której dane znajdują się na stronie właściwej organizacji samorządu zawodowego. Nie korzystajmy z usług Kancelarii prowadzonych w ramach spółki z ograniczoną odpowiedzialnością,  gdyż nie mogą one świadczyć usług adwokackich, ani radcowskich.

Ile trwa sprawach o rozwód?

Sprawy o rozwód trwają od kilku miesięcy do kilku lat. Tylko w przypadku, gdy małżonkowie nie posiadają wspólnych dzieci i wnoszą o rozwód bez orzekania o winie sprawach może potrwać około 3 miesiące i skończyć się na pierwszej rozprawie. Nie wierzymy w zapewnienia, że można błyskawicznie załatwić sprawę rozwodową i pamiętajmy, że tak zwany doradca rozwodowych nie może nas reprezentować w Sądzie, ani w tym celu wynająć prawnika.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus