Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Ustanowienie opieki

Kiedy następuje ustanowienie opieki?

Ustanowienie opieki należy do decyzji Sądu. Sąd podejmuje również decyzję w zakresie tego kto zostanie opiekunem określonego małoletniego lub innej osoby nieposiadającej zdolności do czynności prawnych. Zgodnie z kodeksem rodzinnym i opiekuńczym opiekuna ustanawia się wyłącznie w przypadku gdy zajdzie taka potrzeba rozumiana jako prawnie relewantny powód. W innych sytuacjach nie ma możliwości ustanowienia opieki, nawet na wniosek samego zainteresowanego pupila. Zazwyczaj opiekę sprawuje wyłącznie jeden opiekun, gdyż nie ma możliwości, aby opieka była sprawowana przez dwie osoby jednocześnie. Wyjątek w tym zakresie stanowią małżonkowie, którzy mogą wspólnie sprawować opiekę. Dotyczy to przede wszystkim rodzin zastępczych. W przypadku gdy osoba nieposiadająca zdolności do czynności prawnych nie ma jeszcze ustanowionego opiekuna, a zachodzi taka potrzeba w celu ochrony jej praw majątkowych Sąd jest uprawniony do wydawania stosownych zarządzeń, a także do ustanowienia kuratora, który czuwa nad zarządem majątku tej osoby. Osoba kuratora bardzo często w praktyce mylona jest z opiekunem.

Kto może zostać opiekunem?

Nie każda osoba może zostać opiekunem. Przepisy przewidują w tym zakresie szereg ograniczeń. Funkcji takiej nie może sprawować przede wszystkim osoba pozbawiona praw publicznych. Pozbawienie prawa publicznych do środek karny. Opiekunem nie może być także rodzić pozbawiony władzy rodzicielskiej lub skazana za przestępstwo przeciwko małoletniemu. Jest to zrozumiałe gdyż najczęściej opiekę ustanawia się dla osób małoletnich. Niezależnie od tego opiekunem nie może być osoba co do której zachodzi podejrzenie, że nie daje rękojmi prawidłowego sprawowania opieki. Przepisy przewidują pewną kolejności w zakresie powołania na opiekuna. W pierwszej kolejności opiekunem powinna zostać osoba wskazana przez rodziców dziecka. Co oczywiste nie dotyczy to przypadków, gdy rodzice Ci zostali pozbawieni władzy rodzicielskiej. Jeżeli nie jest możliwe wskazanie takiej osoby do funkcji opiekuna powinny być powołani najbliżsi krewni lub inne osoby bliskie pupilowi. W innych przypadkach do wskazania osoby opiekuna jest zobowiązana właściwą ze względu na miejsce zamieszkania pupila jednostka pomocy społecznej. Najczęściej jednak udaje się znaleźć osobę opiekuna w kręgu osób najbliższych dla pupila. Jest to najkorzystniejsze rozwiązanie.

Pomoc w sprawach opiekuńczych

Nasza Kancelaria zajmuje się sprawami o opiekę. W tym zakresie mec. r. pr. J. Orłowska-Paczek reprezentuje strony przez Sądami oraz organami pomocy społecznej. Kancelaria posiada biura w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Zapraszamy do współpracy w zakresie spraw rodzinnych zawisłych przed Sądem.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus