Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Oddział Kancelarii
w Przeworsku

Pomoc prawna świadczona przez radcę prawnego w Jarosławiu z biurem w centrum miasta

Oddział Kancelarii
w Jarosławiu

Potrzebujesz prawnika z Przeworska? Zapraszamy do naszej Kancelarii w centrum miasta.

Ubezpieczenie ochrony prawnej

Na czym polega ubezpieczenie ochrony prawnej?

Takie ubezpieczenie polega na tym, że w przypadku zajścia potrzeby skorzystania z pomocy prawnej ubezpieczyciel sfinansuję tę pomoc w zamian za opłacenie składki ubezpieczeniowej.

Kto oferuje ubezpieczenie ochrony prawnej?

Ubezpieczenie ochrony prawnej oferowane jest przez wiele Towarzystw ubezpieczeniowych. Wybór Towarzystwa oraz konkretnej polisy stanowi autonomiczną decyzję każdej osoby

Kto może skorzystać z tego rodzaju ubezpieczenia?

Z tego rodzaju ubezpieczenia może skorzystać co do zasady każdy. Ubezpieczenia takie są oferowane zarówno przedsiębiorcom, jak i konsumentom. W Polsce ubezpieczenia takie są dość popularne wśród osób wykonujących zawody zaufania publicznego, zwłaszcza medyczne takie jak zawód lekarza, czy też ratownika medycznego.

Czy w Polsce ubezpieczenia ochrony prawnej są powszechne?

Niestety nie. W Niemczech większość obywateli oraz przedsiębiorców posiada takie ubezpieczenie. W Polsce niestety jest inaczej.

Co może pokryć polisa ochrony prawnej?

Przede wszystkim polisa taka powinna pokryć wynagrodzenie adwokata lub radcy prawnego. Polisa taka może pokryć także inne koszty związane z procesem sądowym takie jak wydatki na poczet opłat sądowych, wynagrodzenia biegłego, sporządzenia różnego rodzaju ekspertyz lub opinii potrzebnych w sprawie. 

Jakiego rodzaju sprawy może obejmować polisa ochrony prawnej?

Oczywiście wszystko zależy od treści zawartej umowy ubezpieczenia. Najczęściej tego rodzaju polisy obejmują zarówno sprawy cywilne, karne, jak i administracyjne.

Czy mam prawo dowolnie wybrać prawnika, którego koszty sfinansuję ubezpieczyciel?

Tak, przeciwne postanowienie umowy jest nieważne. Ubezpieczyciel może zaproponować ubezpieczonemu prawnika, jednak ostateczna decyzja należy do ubezpieczonego. Oczywiście wybrany prawnik musi posiadać uprawnienia adwokata lub radcy prawnego. Ubezpieczyciel nie sfinansuję kosztów nieprofesjonalnej pomocy prawnej, np. Kancelarii odszkodowawczych, czy upadłościowych, które nie posiadają uprawnień.

Jak w praktyce wygląda korzystanie z tego rodzaju ubezpieczenia?

Oczywiście wszystko zależy od warunków ubezpieczenia. Co do zasady, w przypadku gdy zachodzi potrzeba skorzystania z pomocy adwokata lub radcy prawnego zainteresowany powinien wybrać dowolnego adwokata lub radcę prawnego, który spełnia jego oczekiwania Następnie ubezpieczony podpisuję pełnomocnictwo, a prawnik kontaktuje się z ubezpieczycielem, w celu ustalenia warunków finansowania. Ubezpieczyciel odpowiada jedynie za finansowanie kosztów procesu, ubezpieczony zawiera umowę bezpośrednio z wybranym pełnomocnikiem

Na co warto zwrócić uwagę?

Tak jak wcześniej wspomniano umowa ubezpieczenia nie powinna narzucać ubezpieczonemu osoby pełnomocnika. Ponadto warto zwrócić uwagę na zakres ubezpieczenia oraz wyłączeń ochrony. Istotne są również limity, w zakresie ustalenia wysokości wynagrodzenia wybranego prawnika. Może się zdarzyć bowiem tak, że ubezpieczyciel nie sfinansuję wynagrodzenia pełnomocnika w całości.

Czy nasza Kancelaria świadczy pomoc prawną w ramach finansowania przez ubezpieczyciela?

Tak, jeżeli posiadasz ubezpieczenie ochrony prawnej możesz zwrócić się nas w celu uzyskania pomocy prawnej, którą sfinansuje Twój ubezpieczyciel. W sprawach finansowych będziemy kontaktować się bezpośrednio z Twoim ubezpieczycielem. W pewnym sensie usługę taką pod względem finansowania można porównać z bezpośrednią likwidacją szkody finansową przez ubezpieczyciela. Nasze dane znajdziesz tutaj.

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

 

Znajdź Nas

Kontakt z Kancelarią 

Tel. 

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Jarosław, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus