Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Prawnik In-house

Rodzaje obsługi prawnej 

Partnerzy biznesowi korzystają z dwóch podstawowych form stałej obsługi prawnej. Pierwszą z nich jest powierzenie tejże obsługi zewnętrznej Kancelarii, drugą opcją jest zatrudnienie Prawnika na stałe. Korzystanie z zewnętrznej Kancelarii adwokackiej czy też radcowskiej pozwala na szeroką specjalizację w ramach świadczenia usług prawnych na rzecz podmiotów gospodarczych. Natomiast In-house lawyer zapewnia stałą koordynację w zakresie spraw prawnych, w tym postępowań administracyjnych i sądowych.

Zatrudnienie Prawnika wewnętrznego w firmie 

W przypadku Prawnika In-house  osoba ta jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenie lub umowy o świadczenie usług (samozatrudnienie). Kluczową jednak cechą takiego stosunku jest to, że Prawnik prowadzi obsługę prawną w siedzibie firmy, a nie w swojej Kancelarii. Dzięki czemu Klient ma cały czas dostęp do Prawnika. Minusem takiego rozwiązania jest to, że zatrudnienie na wyłączność Prawnika skutkuje zmniejszeniem zakresu specjalizacji w ramach świadczenia usług prawnych. Niewątpliwie jest to rozwiązanie co do zasady droższe, zwłaszcza ze względu na fakt, iż Klient musi wówczas zapewnić Prawnikowi stanowisko pracy, w skład którego wchodzą stosunkowo drogie licencje systemy informacji prawnej takie jak LEX, LexPolonica, czy też Lexis. Dodatkowo wówczas to podmiot obsługiwany musi ponosić ryzyko związane z chorobą pracownika, czy też innymi okolicznościami czasowo wyłączającymi świadczenie przez niego pracy.

Dostępność prawnika zewnętrznego 

Natomiast w przypadku powierzenia stałej obsługi prawnej wadą może być zmniejszenie dostępności do Prawnika, który nie wykonuje obowiązków siedzibie Klienta. W takim wypadku jednak Klient czyli podmiot gospodarczy może liczyć na szerszy zakres specjalizacji w zakresie obsługi prawnej, dzięki temu że jego sprawami zajmuje się szersze gremiom prawnicze. W tym przypadku Klient nie ponosi i ryzyka związanego z czasową nieobecnością Prawnika, bowiem to w gestii Kancelarii leży zastąpienie tej osoby kimś innym.

Delegowanie prawnika z zewnętrznej Kancelarii 

Najlepszym z pośród możliwym rozwiązań jest powierzenie stałej obsługi prawnej zewnętrznej Kancelarii, przy jednoczesnym delegowaniu z niej Prawnika to wykonywania obowiązków w siedzibie Klienta. Takie rozwiązanie zapewnia redukcję kosztów związanych z wyposażeniem stanowiska pracy, jednocześnie gwarantując wysoki stopień specjalizacji usług prawnych związany ze współpracą Prawnika delegowanego z pozostałym  zespołem Kancelarii. Nasza Kancelaria w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie również prowadzi obsługę prawną przedsiębiorców zarówno w formie zewnętrznej jak i w formie delegowania Prawnika do świadczenia usług w siedzibie Klienta biznesowego.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus