Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Posiadamy także Kancelarie w Rzeszowie przy ul. Piłsudskiego 17/4, gdzie specjalizujemy się między innymi w pomocy w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej w Rzeszowie przed Sądem Rejonowym.

Oddział Kancelarii
w Przeworsku

Pomoc prawna świadczona przez radcę prawnego w Jarosławiu z biurem w centrum miasta

Oddział Kancelarii
w Jarosławiu

Potrzebujesz prawnika z Przeworska? Zapraszamy do naszej Kancelarii w centrum miasta.

Prawnik In-house

Rodzaje obsługi prawnej 

Partnerzy biznesowi korzystają z dwóch podstawowych form stałej obsługi prawnej. Pierwszą z nich jest powierzenie tejże obsługi zewnętrznej Kancelarii, drugą opcją jest zatrudnienie Prawnika na stałe. Korzystanie z zewnętrznej Kancelarii adwokackiej czy też radcowskiej pozwala na szeroką specjalizację w ramach świadczenia usług prawnych na rzecz podmiotów gospodarczych. Natomiast In-house lawyer zapewnia stałą koordynację w zakresie spraw prawnych, w tym postępowań administracyjnych i sądowych.

Zatrudnienie Prawnika wewnętrznego w firmie 

W przypadku Prawnika In-house  osoba ta jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenie lub umowy o świadczenie usług (samozatrudnienie). Kluczową jednak cechą takiego stosunku jest to, że Prawnik prowadzi obsługę prawną w siedzibie firmy, a nie w swojej Kancelarii. Dzięki czemu Klient ma cały czas dostęp do Prawnika. Minusem takiego rozwiązania jest to, że zatrudnienie na wyłączność Prawnika skutkuje zmniejszeniem zakresu specjalizacji w ramach świadczenia usług prawnych. Niewątpliwie jest to rozwiązanie co do zasady droższe, zwłaszcza ze względu na fakt, iż Klient musi wówczas zapewnić Prawnikowi stanowisko pracy, w skład którego wchodzą stosunkowo drogie licencje systemy informacji prawnej takie jak LEX, LexPolonica, czy też Lexis. Dodatkowo wówczas to podmiot obsługiwany musi ponosić ryzyko związane z chorobą pracownika, czy też innymi okolicznościami czasowo wyłączającymi świadczenie przez niego pracy.

Dostępność prawnika zewnętrznego 

Natomiast w przypadku powierzenia stałej obsługi prawnej wadą może być zmniejszenie dostępności do Prawnika, który nie wykonuje obowiązków siedzibie Klienta. W takim wypadku jednak Klient czyli podmiot gospodarczy może liczyć na szerszy zakres specjalizacji w zakresie obsługi prawnej, dzięki temu że jego sprawami zajmuje się szersze gremiom prawnicze. W tym przypadku Klient nie ponosi i ryzyka związanego z czasową nieobecnością Prawnika, bowiem to w gestii Kancelarii leży zastąpienie tej osoby kimś innym.

Delegowanie prawnika z zewnętrznej Kancelarii 

Najlepszym z pośród możliwym rozwiązań jest powierzenie stałej obsługi prawnej zewnętrznej Kancelarii, przy jednoczesnym delegowaniu z niej Prawnika to wykonywania obowiązków w siedzibie Klienta. Takie rozwiązanie zapewnia redukcję kosztów związanych z wyposażeniem stanowiska pracy, jednocześnie gwarantując wysoki stopień specjalizacji usług prawnych związany ze współpracą Prawnika delegowanego z pozostałym  zespołem Kancelarii. Nasza Kancelaria w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie również prowadzi obsługę prawną przedsiębiorców zarówno w formie zewnętrznej jak i w formie delegowania Prawnika do świadczenia usług w siedzibie Klienta biznesowego.

Obsługujemy zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców. specjalizując się w sprawach pracowniczych, dotyczących upadłości konsumenckiej oraz rejestrowych. Prowadzimy stałą i doraźna obsługę biura rachunkowych, firm transportowych, przedsiębiorstw zajmujących się wynajmem nieruchomości, wirtualnych biur, które prowadzą działalność w takich miastach jak Rzeszów oraz Kraków. Zapraszamy  przedsiębiorców do kontaktu, w celu przedstawienia oferty na obsługę prawną ich firmy.

Zaufali Nam między innymi:

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

 

Znajdź Nas

Kontakt z Kancelarią 

Tel. 

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Jarosław, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus