Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Ścieżka zawodu Radcy Prawnego i Adwokata

Jak zostać radcą prawnym? 

Jeżeli chcesz zostać Adwokatem lub Radcą Prawnym musisz przejść długą drogę. Na początek musisz dostać się na studia prawnicze, jest to wymóg niezbędny. Ukończenie studiów prawniczych wymaga zdania wszystkich egzaminów oraz zaliczenia wszystkich realizowanych w toku studiów ćwiczeń. Będziesz musiał również zaliczyć praktykę zawodową w wymiarze 6 tygodni, z czego przez trzy tygodnie tej praktyki będziesz pracowała w Sądzie, natomiast przez trzy tygodnie w dowolnej jednostce obsługującej organ władzy publicznej lub w firmie prywatnej, która zajmuje się stosowaniem prawa, np. Kancelarii adwokackiej. Ukończenie studiów jest konieczne, w przeciwieństwie do aplikacji prawniczej nie ma możliwości zwolnienia z tego obowiązku. Po ukończeniu studiów prawniczych musisz zdać egzamin dyplomowy, po którym uzyskasz tytuł magistra nauk prawnych

Co po studiach? 

Następnie możesz wybrać kilka ze ścieżek swojej kariery. Jeżeli chcesz zostać Radcą Prawnym lub Adwokatem powinieneś wybrać stosowną aplikację. Nie jest to jednak jedyna droga do Zawodu Adwokata lub Radcy Prawnego, możesz również uzyskać stopień doktora nauk prawnych, który da Ci możliwość zdawania końcowego egzaminu adwokackiego i radcowskiego bez konieczności odbycia aplikacji. Nie musisz również kończyć aplikacji, wówczas gdy jesteś zatrudniony przez stosowany okres w Kancelarii Radcy Prawnego, Kancelarii adwokackiej albo Kancelarii radcowsko-adwokackiej i do zakresu Twoich obowiązków należy wykonywanie czynności bezpośrednio związanych ze świadczeniem pomocy prawnej przez Radcę Prawnego bądź Adwokata. Dotyczy to również sytuacji gdy wykonujesz ww. czynności na podstawie umowy cywilno-prawnej. Doświadczenie zawodowe, o którym mowa powyżej uprawnia do przystąpienia do końcowego egzaminu radcowskiego i adwokackiego, a jeżeli dodatkowo połączone jest z tytułem doktora nauk prawnych zwalnia również z tego egzaminu i pozwala na wpis na listę adwokatów lub radców prawnych. Istnieją również inne ścieżki prowadzące do zwodu Radcy Prawnego i Adwokata, w szczególności przeznaczone dla asystentów sędziów, asystentów prokuratorów, doktorów habilitowanych nauk prawnych, notariuszy, sędziów oraz prokuratorów. Asystenci sędziów i prokuratorów mogą przystąpić do końcowego egzaminu adwokackiego i radcowskiego bez odbycia aplikacji, natomiast doktorzy habilitowani nauk prawnych, notariusze, sędziowie i prokuratorzy są zwolnieni zarówno z obowiązku odbycia aplikacji radcowskiej oraz adwokackiej jak i złożenia z wynikiem pozytywnym egzaminu dla zawodowych pełnomocników. Ustawodawcza wprowadził również możliwości przystąpienia do końcowego egzaminu zawodowego dla pracowników administracji publicznej mających wyższe wykształcenie prawnicze zatrudnionych na stanowiskach związanych ze stosowaniem prawa przez określony okres. Listę Radców Prawnych i Adwokatów prowadzą odpowiednio Okręgowe Izby Radców Prawnych oraz Okręgowe Rady Adwokackiej. Adwokaci z siedzibą w Jarosławiu, Przeworsku i Rzeszowie są zrzeszeni w Okręgowej radzie Adwokatów w Rzeszowie, natomiast Radcy Prawni z Rzeszowa, Przeworska oraz Jarosławia w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Rzeszowie. Na szczeblu krajowym Radcy Prawni są zrzeszeni w Krajowej Izbie Radców Prawnych, natomiast Adwokaci w Naczelnej Radzie Adwokackiej.  

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus