Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Alimenty

Sprawy o alimenty

Kancelaria Radcy Prawnego
tel. 724-046-783/ 726-066-462

Rzeszów, ul. Piłsudskiego 17/4
Jarosław, ul. Jana Pawła II 3a
Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17

Czym są alimenty i komu się należą?

To świadczenie pieniężne dla osób fizycznych, do którego są zobowiązane inne osoby fizyczne. Mają one charakter regularny i obligatoryjny, dobrowolny lub nakazowy. Obowiązek płacenia alimentów może wynikać z pokrewieństwa (najczęściej rodzic- dziecko), powinowactwa (np. macochy lub ojczyna na rzecz pasierba lub pasierbicy) lub małżeństwa (alimenty na małżonka po rozwodzie z orzekaniem o winie). Przy orzekaniu wysokości świadczenia bierze się pod uwagę możliwości zarobkowego pozwanego oraz potrzeby powoda.

Jak uzyskać świadczenie alimentacyjne?

Aby uzyskać świadczenie alimentacyjne na własną osobę lub niepełnoletnie dzieci należy wnieść pozew do Sądu Rejonowego właściwego według naszego miejsca zamieszkania. Warto wówczas skorzystać z usług Radcy Prawnego lub Adwokata. Zapraszamy do naszych kancelarii w Rzeszowie, Przeworsku lub Jarosławiu, pomożemy sporządzić pozew, skompletować dokumenty, odpowiednio uzasadnić Państwa roszczenie. Po podpisaniu pełnomocnictwa nasz Radca Prawny będzie reprezentował klienta podczas rozprawy. Z doświadczenia wiemy, że w takich sytuacjach potrzebna jest fachowa pomoc prawna, gdyż strona pozwana może próbować powołując się na złą sytuację finansową lub rzekomo zły stan zdrowia zaniżyć wysokość świadczenia alimentacyjnego lub całkowicie się od niego uchylić.

Ile kosztuję wniesienie pozwu i ile trzeba czekać na wypłatę świadczenia?

Pozew o alimenty jest zwolniony z opłat sądowych, natomiast kwota wynagrodzenia dla profesjonalnego pełnomocnika- Radcy Prawnego lub Adwokata zależna jest on wartości przedmiotu sporu (koszt ten może pokryć pozwany po zakończeniu procesu). Na wypłatę świadczenie nie musimy czekać do ogłoszenia postanowienia sądu, gdyż Nasi prawnicy tak zredagują wniosek, aby zabezpieczyć powództwo na czas trwania procesu. Takie roszczenia są uwzględniane szczególnie w przypadku pozwu o alimenty na rzecz niepełnoletnich dzieci.

Co jeśli dana osoba uchyla się od płacenia alimentów?

Jeśli pozwany nie płaci alimentów w terminie lub całkowicie uchyla się od ich świadczenia, możemy udać się do Komornika z prawomocnym wyrokiem sądu (wcześniej także z postanowieniem  o zabezpieczeniu powództwa na czas procesu), który rozpocznie postępowania egzekucyjne wobec dłużnika. Jeśli okażę się, że zobowiązany do płacenia alimentów jest bezrobotny, niewypłacalny, wówczas można się na podstawie zaświadczenia od komornika starać na wypłatę pieniędzy z tzw. funduszu alimentacyjnego.

Uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego

Należy pamiętać, iż uporczywe uchylanie się od płacenia alimentów jest przestępstwem (art. 209 Kodeksu Karnego). Osoba która nie płaci zarządzonych alimentów, a w jej imieniu robi to wspominany fundusz zadłuża się wobec skarbu państwa. Ukrywanie dochodów, praca „na czarno”, kupno wartościowych przedmiotów z przenoszeniem ich własności na inne osoby po to aby nie płacić alimentów jest przestępstwem, które może skutkować ograniczeniem lub pozbawieniem wolności.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus