Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Asystent sędziego

Cechy zawodu sędziego? 

Zawód asystenta sędziego został wprowadzony do polskiego systemu wymiaru sprawiedliwości stosunkowo niedawno. Celem wprowadzenia tej instytucji do systemu sądownictwa było odciążenie sędziów w zakresie obowiązków związanych z merytorycznym rozpoznaniem sprawy. Co prawda sędziowie korzystali już pomocy pracowników sekretariatu, jednak osoby stanowiły wyłącznie wsparcie techniczne i administracyjne dla pracy sędziów, natomiast nie były uprawnione do dokonywania czynności pomocniczych z zakresu merytorycznego rozpoznawania spraw, które wpływały do Sądu. W pewnym zakresie wsparcie takie stanowili i stanowią referendarze sądowi, którzy nie wykonują jednak czynności pomocniczych, lecz samodzielne czynności prowadzące do merytorycznego rozpoznania sprawy, w szczególności w zakresie postępowania wieczysto-księgowego. Asystent sędziego natomiast wykonuje czynności merytoryczne wymagające wiedzy prawniczej jednak w sposób niesamodzielny, a w ramach wsparcia sędziego orzekającego w sprawie.

Zadania asystenta w Sądzie

Do zadań asystenta sędziego należy w szczególności przygotowywanie pod nadzorem i według wytycznych sędziego projektów postanowień, wyroków i ich uzasadnień. Merytoryczne wsparcie sędziego obejmuje tez referowanie spraw, gromadzenie literatury i orzecznictwa przydatnych do rozpoznania sprawy. Asystent sędziego zgodnie z ustawą jest również odpowiedzialny za nadzór nad wykonywaniem zarządzeń sędziego przez sekretariat. Asystent sędziego kontroluje również stan spraw zawieszonych i informuje o tym stanie na bieżąco sędziego. Obecnie na jednego asystenta sędziego przypada około 4 sędziów, dlatego tylko w części asystenci odciążają sędziów w zakresie merytorycznego rozpoznawania spraw. Postuluje się aby, na każdy sędzia korzystał z pomocy asystenta sędziego, co z pewnością przyspieszyłoby rozpoznawanie spraw, bowiem sędziego mogli by się skupić na funkcjach orzeczniczych, a czynności pomocnicze powierzyć asystentom. Zasadnym byłoby też również podwyższenie uposażeń asystentów sędziego, które są stosunkowo niskie.

Wymagania do wykonywania zawodu asystenta sędziego

Do niedawna wymagania do pełnienia funkcji asystenta sędziego były bardzo wysokie, a mianowicie oprócz ukończenia wyższych studiów prawniczych należało legitymować się ukończeniem aplikacji, jednak ze względu na niedobory kadrowe ten drugi wymóg został zlikwidowany. Aktualnie aby ukończyć studia prawnicze należy ukończyć wyższe studia prawnicze, ukończyć 24 rok życia. Aktualnie znajdujesz się na blogu Kancelarii Radcy Prawnego w Jarosławiu, Rzeszowie oraz Przeworsku. Więcej artykułów znajdziesz na blogu.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus