Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Posiadamy także Kancelarie w Rzeszowie przy ul. Piłsudskiego 17/4, gdzie specjalizujemy się między innymi w pomocy w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej w Rzeszowie przed Sądem Rejonowym.

Oddział Kancelarii
w Przeworsku

Pomoc prawna świadczona przez radcę prawnego w Jarosławiu z biurem w centrum miasta

Oddział Kancelarii
w Jarosławiu

Potrzebujesz prawnika z Przeworska? Zapraszamy do naszej Kancelarii w centrum miasta.

Ceny usług adwokatów i radców prawnych

Kompetencje adwokatów i radców prawnych 

Świadczenie usług prawnych przez zawodowych zastępców procesowych, tj. adwokatów i radców prawnych podlega regulacjom prawnym. W szczególności w przepisach powszechnie obowiązującego prawa jakim jest rozporządzenie ustalono minimalne stawki prawników korporacyjnych za świadczenie usług prawnych. Rozporządzenie to posługuje się stawką ryczałtową za prowadzenie całego postępowania, w niektórych tylko przypadkach określa stawki za poszczególne czynności procesowe. Co do zasady ten akt prawny reguluję tylko wynagrodzenie prawników z tytułu zastępstwa procesowego, nie obejmuje natomiast usług takich jak sporządzanie dokumentacji prawnej, czy udzielania porad prawnych. Pomimo, że minimalne stawki za czynności adwokatów i radców prawnych regulują dwa odrębne rozporządzenia ich stawki nie różnią się, jest to zrozumiałe bowiem obie korporację prawnicze świadczą usługi na jak najwyższym poziomie i obowiązują je te same wymogi kwalifikacji zawodowych oraz podobne wymagania natury etycznej (kodeksy etyki w pewnych zakresie się jednak różnią).

Stawki minimalne za świadczenie usług prawnych 

Co do zasady stawki minimalne za świadczenie usług prawnych są uzależnione od wartości przedmiotu sporu. W uproszczeniu jest to zwykle kwota, której zapłaty domaga się powód. Im wyższa wartość przedmiotu sporu, tym wyższe wynagrodzenie prawnika. Jest to zrozumiała bowiem wskazane jest aby, prawnicy prowadzili również sprawy o mniejszej wartości, które często bardzo skomplikowane, a ich zasadnicze wynagrodzenie wynikało z prowadzenia spraw o większej wartości. W niektórych sprawach nie możemy jednak mówić o wartości przedmiotu sporu, np. w przypadku postępowania rozwodowego, czy w sprawie przyznania opieki nad dzieckiem. Również sprawy karne są oderwane od wartości materialnej takim przypadku rozporządzenie ustala wprost jakie minimalne wynagrodzenie należy się radcy prawnemu za prowadzenie postępowania. Należy podnieść, że w niektórych sprawach, zwłaszcza tych w których stawka jest uzależniona od wps stawki rozporządzenia są stosunkowo wysokie, natomiast w innych kształtują się na poziomie nieadekwatnych do nakładu pracy. Informację na temat wynagrodzenia prawnika znajdują się zwykle na stronie internetowej Kancelarii adwokackiej, bądź Kancelarii radcowskiej Odrębne rozporządzenie reguluje natomiast zasady opłacania przez skarb państwa pomocy prawnej udzielanej z urzędu. Co ważna, za prowadzenie tzw. urzędówki radca prawny lub adwokat otrzyma znacznie niższe wynagrodzenie niż pełnomocnik z wyboru. Jednocześnie zarówno w przypadku sprawy z urzędu jak i z wyboru obowiązuje ten sam wysoki standard usług. Z uwagi na ten fakt, sprawy z urzędu nie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród doświadczonych prawników. Więcej informacji na temat spraw związanych z cenami za usług radców prawnych znajdziesz w zakładce cennik.

Obsługujemy zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców. specjalizując się w sprawach pracowniczych, dotyczących upadłości konsumenckiej oraz rejestrowych. Prowadzimy stałą i doraźna obsługę biura rachunkowych, firm transportowych, przedsiębiorstw zajmujących się wynajmem nieruchomości, wirtualnych biur, które prowadzą działalność w takich miastach jak Rzeszów oraz Kraków. Zapraszamy  przedsiębiorców do kontaktu, w celu przedstawienia oferty na obsługę prawną ich firmy.

Zaufali Nam między innymi:

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

 

Znajdź Nas

Kontakt z Kancelarią 

Tel. 

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Jarosław, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus