Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Ceny usług adwokatów i radców prawnych

Kompetencje adwokatów i radców prawnych 

Świadczenie usług prawnych przez zawodowych zastępców procesowych, tj. adwokatów i radców prawnych podlega regulacjom prawnym. W szczególności w przepisach powszechnie obowiązującego prawa jakim jest rozporządzenie ustalono minimalne stawki prawników korporacyjnych za świadczenie usług prawnych. Rozporządzenie to posługuje się stawką ryczałtową za prowadzenie całego postępowania, w niektórych tylko przypadkach określa stawki za poszczególne czynności procesowe. Co do zasady ten akt prawny reguluję tylko wynagrodzenie prawników z tytułu zastępstwa procesowego, nie obejmuje natomiast usług takich jak sporządzanie dokumentacji prawnej, czy udzielania porad prawnych. Pomimo, że minimalne stawki za czynności adwokatów i radców prawnych regulują dwa odrębne rozporządzenia ich stawki nie różnią się, jest to zrozumiałe bowiem obie korporację prawnicze świadczą usługi na jak najwyższym poziomie i obowiązują je te same wymogi kwalifikacji zawodowych oraz podobne wymagania natury etycznej (kodeksy etyki w pewnych zakresie się jednak różnią).

Stawki minimalne za świadczenie usług prawnych 

Co do zasady stawki minimalne za świadczenie usług prawnych są uzależnione od wartości przedmiotu sporu. W uproszczeniu jest to zwykle kwota, której zapłaty domaga się powód. Im wyższa wartość przedmiotu sporu, tym wyższe wynagrodzenie prawnika. Jest to zrozumiała bowiem wskazane jest aby, prawnicy prowadzili również sprawy o mniejszej wartości, które często bardzo skomplikowane, a ich zasadnicze wynagrodzenie wynikało z prowadzenia spraw o większej wartości. W niektórych sprawach nie możemy jednak mówić o wartości przedmiotu sporu, np. w przypadku postępowania rozwodowego, czy w sprawie przyznania opieki nad dzieckiem. Również sprawy karne są oderwane od wartości materialnej takim przypadku rozporządzenie ustala wprost jakie minimalne wynagrodzenie należy się radcy prawnemu za prowadzenie postępowania. Należy podnieść, że w niektórych sprawach, zwłaszcza tych w których stawka jest uzależniona od wps stawki rozporządzenia są stosunkowo wysokie, natomiast w innych kształtują się na poziomie nieadekwatnych do nakładu pracy. Informację na temat wynagrodzenia prawnika znajdują się zwykle na stronie internetowej Kancelarii adwokackiej, bądź Kancelarii radcowskiej Odrębne rozporządzenie reguluje natomiast zasady opłacania przez skarb państwa pomocy prawnej udzielanej z urzędu. Co ważna, za prowadzenie tzw. urzędówki radca prawny lub adwokat otrzyma znacznie niższe wynagrodzenie niż pełnomocnik z wyboru. Jednocześnie zarówno w przypadku sprawy z urzędu jak i z wyboru obowiązuje ten sam wysoki standard usług. Z uwagi na ten fakt, sprawy z urzędu nie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród doświadczonych prawników. Więcej informacji na temat spraw związanych z cenami za usług radców prawnych znajdziesz w zakładce cennik.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus