Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Dlaczego warto ogłosić upadłość?

Skutki ogłoszenia upadłości

Klienci korzystający z usług naszej Kancelarii zainteresowani ogłoszeniem upadłości osoby nieprowadzącej działalności gospodarczej czyli tzw. upadłości konsumenckiej często pytają jakie skutki ma skuteczne przeprowadzenie postępowania upadłościowego i jak wygląda życie po ogłoszenie upadłości, a defacto chodzi im w tym przypadku o życie po przeprowadzeniu całej procedury oddłużenia. W niniejszym artykule omówione zostanie jakie pozytywne skutki pociąga zasadą prawomocne zakończenie postępowania upadłościowego. Konsultacje z prawnikiem możesz omówić także po samodzielnym zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. W Krakowie również prowadzimy sprawy z zakresu upadłości konsumenckiej. Jeżeli tresuje Cię usługa reprezentacji w postępowaniu o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie zapraszamy do kontaktu. 

Alternatywa dla upadłości 

Osoba zadłużona, która nie ogłosi upadłości konsumenckiej często musi pogodzić się z tym, że może nawet do końca życia nie będzie w stanie spłacić całości zaciągniętych zobowiązań. Wynika to z faktu, że pierwotnie zaciągnięty dług ciągle się powiększa. Do należności głównej dochodzą dodatkowe koszty takie jak koszty procesu, w tym wynagrodzenia pełnomocnika wierzyciela czy też koszty egzekucyjne. Z uwagi na ten fakt dług ciągle rośnie, a jego spłata jest coraz trudniejsza. Dodatkowo do długu wierzyciel dolicza odsetki. Co prawda odsetki przedawniają się już z upływem 3 lat od daty ich wymagalności, jednak skutecznie niweczy ten skutek wytoczenie przez wierzyciela powództwa o zapłatę tych odsetek i uzyskanie prawomocnego orzeczenia sądowego, które przedawnia się dopiero z upływem 10 lat. Dodatkowo wszczęcie egzekucji ponownie przerywa bieg przedawnienia. Wierzyciel może wnosić o wszczęcie egzekucji dowolna ilość razy, a tym samym nawet jeżeli nawet będzie ona nieskuteczna działania wierzyciela mogą zniweczyć skutki przedawnienia.

Wykonanie planu spłaty 

W przypadku natomiast gdy dłużnik ogłosi upadłość konsumencką, i nie zostanie ustalony plan spłaty, lub wykona ten plan spłaty nawet jeżeli nie spłaci całości zobowiązań postępowania zostanie prawomocnie zakończone. Koszty upadłości są dodatkowo znacznie niższe niż koszty egzekucji prowadzonej przez komornika, nie są też naliczane odsetki i dodatkowe koszty procesu wynikające z roszczeń poszczególnych wierzycieli. Po prawomocnym zakończeniu postępowania upadłościowego wierzyciele mogą być niezaspokojeni w całości, lub nawet w bardzo małej części, a dłużnik i tak będzie zwolniony z długu. Wówczas dłużnik może zacząć nowe życie, będzie wolny od egzekucji komorniczych. Taka osoba będzie mogła wreszcie kupić jakiś przedmiot na raty. Upadłość konsumencka to sposób na uregulowania swojej sytuacji finansowej. W sprawach tych najlepiej konsultować się z prawnikiem takim jak radca prawny, adwokat ewentualnie doradcą restrukturyzacyjnym (osoba ta nie musi być prawnikiem, ale posiada wiedzę z zakresu prawa upadłościowego i może pełnić obowiązki syndyka).

Kontakt z Kancelarią

Znajdujesz się na stronie Kancelarii Radcy Prawnego z siedzibą w Rzeszowie, Jarosławiu oraz Przeworsku. Serdecznie zapraszamy do kontaktu w sprawach upadłościowych.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus