Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Dobrowolne poddanie się karze

Istota dobrowolnego poddania się karze

Nie zawsze jest tak, że sprawca dąży do wykazania swojej niewinności. W niektórych sytuacjach jest tak, że sprawca przyznaje się do winy, a  stara się natomiast wyłącznie o złagodzenie grożącej mu kary. Niektóre instytucję pozwalają oskarżonym na obniżenie wysokości kary w związku z przyznaniem się do winy. Instytucja dobrowolnego poddania karze nie musi jednak oznaczać, że w każdym przypadku oskarżony musi przyznać się do winy, aby znalazła ona zastosowanie. Nie mniej jednak przyznanie się oskarżonego do winy odgrywa kluczową rolę przy ocenie Sądu czy okoliczności popełnienia przestępstwa i wina oskarżonego nie budzą wątpliwości co stanowi obligatoryjną przesłankę uwzględnienia wniosku o dobrowolne poddanie się karze. Wniosek taki może złożyć sam oskarżony lub działając z jego upoważnienia obrońca. Dobrowolne poddanie się karze dotyczy wyłącznie postępowań, których przedmiotem jest karnoprawna ocena czynów zagrożonych karą nie wyższą niż 15 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku chodzi jednak o górną, nie dolną granicę kary. Oznacza to, ze instytucja dobrowolnego poddania się karze nie znajdzie zastosowania między innymi w przypadku zbrodni zabójstwa.

Przesłanki zastosowania instytucji dobrowolnego poddania się karze

Dodatkowymi przesłankami uwzględnienia wniosku oskarżonego o dobrowolne poddanie się karze jest to, aby cele postępowania zostały osiągnięte pomimo nie przeprowadzenia rozprawy. Chodzi tutaj przede wszystkim o wychowawcze funkcje prawa karnego. Na uwzględnienie wniosku o dobrowolne poddanie się karze przez oskarżonego może nie wyrazić zgody prokurator i brak tej zgody jest wiążący dla Sądu. Brak zgody w tym przypadku nie może być jednak wyrażony w sposób milczący lecz koniecznym jest, aby w sposób jednoznaczny prokurator wyraził swój sprzeciw. Na takich samych zasadach jak prokurator uwzględnieniu ww. wniosku może sprzeciwić się pokrzywdzony. W niektórych sytuacjach Sąd nie wyraża zgody na uwzględnienie wniosku oskarżonego w proponowanej formie i treści. Dla przykładu  zdaniem Sądu oskarżony proponuje zastosowanie zbyt łagodnej sankcji karnej. W takiej sytuacji oskarżony powinien dokonać zmian wskazanych przez Sąd w celu uzyskania zatwierdzenia swojego wniosku. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze może sporządzić także obrońca będący adwokatem lub radcą prawnym. Przepisy umożliwiają również powołanie obrońcy z urzędu do czynności związanych z dobrowolnym poddaniem się karze. W przypadku dobrowolnego poddania się karze Sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a także inne instytucje wpływające na zmniejszenie dolegliwości sankcji karnej.

Pomoc Kancelarii w sprawach o dobrowolne poddanie się karze w postępowaniu karnym

Kancelaria na stronie której się znajdujesz posiada swoje siedziby w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus