Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Doradca podatkowy

Kim jest doradca podatkowy? 

Doradca podatkowy to profesjonalny pełnomocnik w zakresie prawa podatkowego. Zawód ten jest stosunkowo młody, bowiem podstawy jego działania zostały w Polsce określone dopiero po upadku Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Praca doradcy podatkowego polega na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych z zakresu prawa podatkowego, a także zawodowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. W związku z likwidacją certyfikatu księgowego to właśnie doradca podatkowy jest osobą najbardziej kompetentną do prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Kto może udzielać porad, z zakresu prawa podatkowego? 

Porad prawny z zakresu prawa podatkowego mogą udzielać również adwokaci i radcowie prawni. Jest to zrozumiałe bowiem prawo podatkowe jest jak najbardziej dziedziną prawa, chociaż bardzo specyficzną. Doradcy prawni mogą być wykonywać swój zawód w formie indywidualnej działalności gospodarczej, a także w ramach stosunku zlecenia oraz stosunku pracy na rzecz niektórych podmiotów. Istnieje również możliwość wykonywania zawodu doradcy podatkowego w formie spółki kapitałowej jednak z pewnymi ograniczeniami. Biura doradców podatkowych noszą nazwę zwykle Kancelarii Doradców Podatkowych, czy  Biur Doradztwa Podatkowego.

Wymagania dla doradcy podatkowego   

Zostanie doradcą podatkowym łączy się z obowiązkiem spełnienia pewnym warunków. Przede wszystkim należy wykazać się wyższym wykształceniem. Nie ma wymogu ukończenia studiów prawniczych, a więc doradca podatkowy może, ale nie musi być prawnikiem. Dodatkowo osoba, która ubiega się o dołączenie w poczet doradców podatkowych musi złożyć z wynikiem pozytywnym egzamin na doradcę podatkowego. Egzamin ten składa się z dwóch części. Pierwsza cześć egzaminu ma formę pisemną, w przypadku gdy kandydat ją zaliczy może przystąpić do drugiego etapu, który ma charakter ustny. Po złożeniu z wynikiem pozytywnym kandydat musi odbyć jeszcze praktykę zawodową trwającą minimum 6 miesięcy u doradcy podatkowego. Na równi z tą praktyką jest traktowane zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy na podstawie umowy o pracę. u adwokata lub radcy prawnego. Warunkiem w tym przypadku jest to, aby kandydat na doradcę podatkowego zajmował się w ramach wykonywania obowiązków służbowych prawem podatkowym. 

Pomoc Kancelarii     

Jeżeli potrzebujesz pomocy w zakresie prawa podatkowego możesz również zwrócić się o nią do radcy prawnego. Porad prawnych z zakresu prawa podatkowego udziela między innymi r. pr. Joanna Orłowska-Pączek w swojej Kancelarii w Przeworsku, a także w Kancelarii w Rzeszowie oraz Jarosławiu.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus