Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Działalność gospodarcza obcokrajowców

Prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Polski 

W Polsce swoje firmy prowadzą zarówno obywatele Polski jak i obywatele innych państw. Jeżeli chodzi o zasady prowadzenia działalności gospodarczej przez obywateli innych państw należy zaznaczyć, ze są one zróżnicowane ze względu na to, czy obcokrajowiec posiada obywatelstwo państw Unii Europejskiej lub Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (między innymi Szwajcaria). Obywatele UE oraz EOG mogą prowadzić działalności gospodarczą na terenie Polski na takich samych zasadach jak obywatele Polscy. Wynika  to między innymi z wiążących Polskę umów międzynarodowych i przepisów prawa unijnego. Inaczej jest w przypadku cudzoziemców, którzy posiadają obywatelstwo innego państwa, np. Ukrainy. Takie osoby mogą wykonywać działalności gospodarczą na terenie naszego kraju po spełnieniu określonych warunków. Przesłanki te są związane przede wszystkim z tym, aby cudzoziemiec przebywał na terenie naszego kraju. Ponadto działalności gospodarczą na takich samych zasadach jak obywatele Polscy mogą prowadzić również osoby posiadające kartę Polaka. Karta Polaka przyznawana jest obcokrajowcom, którzy udowodnią swój związek z narodowością polską lub państwem polskim.

Dodatkowe wymagania dla Cudzoziemców

Prowadzenie działalności na terenie Polski przez cudzoziemców nie wymaga spełnienia tak rygorystycznych przesłanek, jak te które są wymagane w przypadku podjęcia pracy zarobkowej. Jest to zrozumiałe, gdyż rozwój przedsiębiorczości i napływ do Polski nowych firm oraz kapitału zagranicznego jest korzystne dla rozwoju gospodarczego naszego kraju. Jest tak przede wszystkim dlatego, że nowe podmioty gospodarcze generują nowe miejsca pracy. Jeszcze kilka lat temu polskim procedurom administracyjnym zarzucano zbytni formalizm co niejednokrotnie zniechęcała przedsiębiorców do zakładanie firm na terenie naszego kraju. Aktualnie większość spraw związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą można załatwić z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej takich jak Internet. Od niedawna istnieje również możliwość założenia profilu zaufanego dla osób nieposiadających numeru PESEL. W sprawach związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą może załatwić w imieniu przedsiębiorcy prawnik, taki jak adwokat lub radca prawny.

Forma prowadzenia działalności gospodarczej przez Cudzoziemca 

Przedsiębiorcy zagraniczni mogą prowadzić swoje firmy w dowolnie wybranej formie. Najczęściej jednak wybieraną formą prowadzenia tej działalności jest spółka kapitałowa w postaci spółki zoo. Wszelkie procedury związane z rejestracją spółki w Krajowymi Rejestrze Sądowym może wykonać radca prawny. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji można umówić się na spotkanie w Kancelarii w Przeworsku, Jarosławiu  lub Rzeszowie.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus