Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Działalność regulowana

Zasady wykonywania dzialności regulowanej

Zgodnie z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej prowadzenie działalności gospodarczej jest co do zasady dozwolone dla każdego. Państwo nie tworzy sztucznych barier, czy tez ograniczeń w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej. Do wykonywania niektórych rodzajów działalności gospodarczej z przyczyn merytorycznych konieczne jest posiadanie określonych kwalifikacji gdyż w przeciwnym przypadku jakość świadczonych usług będzie bardzo niska. Dodatkowo posiadanie określonych kwalifikacji i uprawnień może mieć charakter wymogu formalnego, którego nie spełnienie będzie skutkować odmową zarejestrowania działalności gospodarczej o określonym profilu Polskiej Klasyfikacji Działalności Gospodarczej (PKD).

Formy dzialności regulowanej

Zgoda na prowadzenie działalności gospodarczej może mieć formę zezwolenia, koncesji licencji czy wpisu na stosowną listę. Dla przykładu Kancelarię adwokacką lub radcowską może prowadzić wyłącznie adwokat lub radca prawny. Nie jest wystarczającym okoliczność, że osoba prowadząca taką działalność będzie zatrudniała zawodowych zastępców procesowych. W innych przypadkach dopuszczalne jest, aby to pracownik, a nie obligatoryjnie właściciel posiadał odpowiednie uprawnienia. Dla przykładu działalność weterynaryjną, czy medyczną może prowadzić każdy, jednak czynności w zakresie świadczenia takich usług muszą być powierzone odpowiednio lekarzowi i lekarzowi weterynarii. Jest to zrozumiałe, gdyż zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Samo pojęcie działalności regulowanej jest zawarte w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej. Regulację dotyczące poszczególnych rodzajów działalności regulowanej znajdują się natomiast w ustawach szczególnych. Z uwagi na ten fakt przed rozpoczęciem działalności gospodarczej należy dokonać analizy przepisów w celu ustalenia czy przedsiębiorca spełnia formalne warunki wykonywania działalności gospodarczej. Do działalności regulowanych należy, w szczególności działalność w zakresie świadczenia usług detektywistycznych. W celu wykonywania działalności gospodarczej w tym przypadku konieczne jest wpisanie do rejestru działalności regulowanej. Od działalności regulowanej należy odróżnić inne formy reglamentacji działalności gospodarczej takie jak koncesje, zezwolenia czy licencje.

Deregulacja poszczególnych zawodów

Ustawodawca do deregulacji kolejnych zawodów. Deregulacja polega na likwidacji lub zmniejszeniu wymagań koniecznych do prowadzenia określonej działalności gospodarczej. W związku z faktem zmieniających się w tym zakresie przepisów warto skonsultować się z prawnikiem. Kancelaria na stronie której się znajdujesz posiada biura w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie.  

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus