Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Dziedziczenie ustawowe oraz testamentowe

Czym jest dziedziczenie ustawowe spadku?

Gdy umiera osoba, zazwyczaj pozostawia po sobie spadek, na który składają się zarówno aktywa (nieruchomości, ruchomości, kwoty pieniężne), czasem także pasywa (długi w postaci pożyczek, kredytów, zobowiązań). Gdy zmarły nie sporządzi testamentu, jest on nie ważny lub powołani w nim do dziedziczenie nie chcą przyjąć spadku, dziedziczenie odbywa się na mocy ustawy. Do dziedziczenia powołane są osoby na podstawie pokrewieństwa, małżeństwa i przysposobienia.

Jak nabyć spadek na mocy ustawy?

Teoretycznie w chwili śmierci ustawowi spadkobiercy nabywają spadek po zmarłym krewnym. Jednakże, aby uzyskać prawne potwierdzenie nabycia spadku, jeżeli nie wszyscy spadkodawcy mogą lub wyrażają wolę odwiedzić kancelarię notarialną w celu uzyskania poświadczenia dziedziczenia, należy przeprowadzić postępowanie o nabyciu spadku w Sądzie Rejonowym według ostatniego miejsca zamieszkania zmarłego. Często na tym etapie potrzebna jest pomoc Radcy Prawnego lub Adwokata, gdyż postępowania spadkowe to często trudne i delikatne sprawa. Zapraszamy wówczas do naszych kancelarii w Przeworsku, Jarosławiu i Rzeszowie, gdzie można otrzymać fachową poradę prawną. Nasz Radca Prawny może sporządzić odpowiedni wniosek oraz reprezentować Państwa interesy na każdym etapie tej sprawy. Postępowanie o stwierdzeniu nabycia spadku jest przeprowadzane w oparciu o przepisy regulujące postępowanie nieprocesowe. Spadek można przyjąć w sposób prosty lub z dobrodziejstwem inwentarza. Spadkobierca ma 6 miesięcy od dnia otwarcia spadku. Gdy nie złoży takiego oświadczenie przyjmuje się, że spadek przyjął z dobrodziejstwem inwentarza.

Czym jest dziedziczenia na mocy testamentu?

Każdy dorosły (nie licząc wyjątkowych przypadków) może w każdej chwili sporządzić testament, może to zrobić własnoręcznie (podpisany i najlepiej ze wskazaną datą jego napisania), u notariusza (który sporządzą testament w postaci aktu notarialnego) lub w rzadkich przypadkach jako ustne oświadczenie ostatniej woli (w obecności świadków, w tym urzędnika państwowego, który sporządza protokół). W testamencie można wskazać jednego lub więcej spadkodawców, nie muszę to być osoby spokrewnione ani spowinowacone, z własnej woli można oddać majątek na rzecz skarbu państwa, instytucji charytatywnych czy kościelnych. Spadkodawca może również uczynić zapis zwykły lub windykacyjny, jeżeli chce przekazać konkretny przedmiot z majątku danej osobie. 

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus