Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Egzekucja alimentów

Zasądzenie alimentów 

Samo zasądzenie alimentów na rzecz uprawnionego do alimentacji jest połową sukcesu. Nie ma problemu gdy zobowiązany do alimentacji dobrowolnie będzie zaspokajał roszczenie uprawnionego zasądzone orzeczeniem Sądu. W przeciwnym wypadku ważne jest również przeprowadzenie skutecznej egzekucji tych świadczeń. Alimenty korzystają w tym zakresie z pewnego uprzywilejowania. Aby wszcząć postępowanie egzekucyjne prowadzone przez komornika w pierwszej kolejności należy skierować do Komornika stosowany wniosek. Wniosek taki może sporządzić również reprezentujący stronę adwokat lub radca prawny (koszt wynagrodzenia pełnomocnika w ostatecznym  rozrachunku obciąży dłużnika alimentacyjnego, a nie uprawnionego do alimentacji, dlatego warto skorzystać z pomocy Prawnika). Wniosek można złożyć do dowolnego Komornika, wybór należy do wierzyciela (z tym zastrzeżeniem, że w przypadku egzekucji z nieruchomości właściwy jest wyłącznie Komornik działający przy Sądzie właściwym ze względu na położenie nieruchomości).

Egzekucja alimentów z wynagrodzenia za pracę 

Świadczenia alimentacyjne są również uprzywilejowane w egzekucji wynagrodzenia za pracę. Wynagrodzenie za pracę podlega szczególnej ochronie pomimo to Komornik może zająć nawet 2/3 tego wynagrodzenia na poczet zaległych świadczeń alimentacyjnych.

Aktualny adres dłużnika 

W przypadku wniosku o egzekucję alimentów wierzyciel nie musi podawać aktualnego adresu dłużnika (ale oczywiście jeżeli go zna powinien to zrobić) bowiem Komornik ma obowiązek ustalić ten adres korzystając z pomocy organów władzy publicznej, w tym policji. Jeżeli uprawniony nie wie z jakich składników majątkowych dłużnika mogłaby być prowadzona egzekucja może zlecić stosowne poszukiwania Komornikowi. Komornik zwróci się wtedy do równych instytucji, w szczególności Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, które mogą mu udzielić pomocy w tym zakresie. Osoby zobowiązane do alimentacji często próbują ukryć swój majątek jednak zwykle udaje się takie działania udaremnić.

Uporczywe uchylenie się od obowiązku alimentacyjnego 

Warto pamiętać, że uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego stanowi przestępstwo stypizowane w kodeksie karnym zagrożone karą nawet pozbawienia wolności. Regulację tę ocenić negatywnie, bowiem w wielu przypadkach umieszczenie rodzica zobowiązanego do alimentacji w zakładzie karnym jest sprzeczne z dobrem dziecka, a jednocześnie skutecznie uniemożliwia realizuje obowiązku alimentacyjnego.

Pomoc prawna 

Jeżeli szukasz pomocy w sprawach alimentacyjnych możesz zgłosić się do naszej Kancelarii w Przeworsku, Jarosławiu, bądź Rzeszowie. Staramy się pomagać uprawnionym do alimentacji w egzekucji ich zasadnych roszczeń.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus