Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Egzekucja z nieruchomości

Wszczęcie egzekucji przeciwko dłużnikowi 

Przedsiębiorcy, ale też osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej czasami stają się niewypłacalne, lub umyślnie nie realizują wymagalnych zobowiązań w terminie. W takiej sytuacji wierzyciele zwykle kierują sprawę do Sądu, a po uzyskaniu wyroku zaopatrzonego w klauzule wykonalności występują do wybranego Komornika o wszczęcie postępowania egzekucyjnego. W przypadku gdy dłużnik posiada środki na rachunku bankowym lub otrzymuje wynagrodzenie za pracę kwoty te są po prostu zajmowane i przelewane na rachunek wierzyciela. Inaczej jest w przypadku gdy dłużnik nie dysponuje ww. dochodami oraz środkami pieniężnymi. W takim przypadku Komornik kieruje egzekucję do majątku dłużnika. Chodzi tutaj zarówno o ruchomości jak i nieruchomości.

Jak wygląda procedura? 

W przypadku egzekucji z nieruchomości w pierwszej kolejności Komornik dokonuje jej zajęcia. Wzmianka o zajęciu jest wpisywana do księgi wieczystej nieruchomości. W związku z tym faktem sprzedaż takiej nieruchomości przez samego dłużnika będzie w zasadzie niemożliwa. Dotyczy to zarówno nieruchomości będącej własności dłużnika osobistego, jak i dłużnika rzeczowego. W dalszej kolejności Komornik powołuje biegłego rzeczoznawcę majątkowego, który sporządza operat szacunkowy na okoliczność wartości zajętej nieruchomości. Jest to zrozumiałe i konieczne uwagi na fakt, iż w tym przypadku zachodzi potrzeba ustalenia ceny wywoławczej nieruchomości, czyli minimalnej ceny za którą może zostać sprzedana. W toku pierwszej licytacji cena wywoławcza zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego dotyczącymi egzekucji stanowi 75 procent wartości nieruchomości wynikającej z ww. operatu szacunkowego. W toku postępowania egzekucyjnego zarówno dłużnik jak i wierzyciel może być reprezentowany przez adwokata lub radcę prawnego. Należy zaznaczyć, ze zarówno dłużnikowi jak i wierzycielowi zależy na tym, aby w toku licytacji uzyskać jak najwyższą sumę, bowiem wówczas wierzytelności będzie zaspokojona w jak najwyższym stopniu, a dłużnik w zwolniony w jak najwyższym stopniu ze zobowiązania. Oczywiście nie cała kwota uzyskana w wyniku sprzedaży trafia na konto wierzyciela, gdyż pokrywa ona też koszty postępowania egzekucyjnego, które są stosunkowo wysokie. Warto opamiętać również o tym, że w każdym wypadku w pierwszej kolejności zaspokajani są wierzyciele hipoteczni. W związku z tym może zdarzyć się sytuacja, ze pomimo sprzedaży nieruchomości wierzyciel osobisty nie otrzyma zaspokojenia w żadnym zakresie.

Kontakt z Nami

Nasza Kancelaria posiada siedzibę w Rzeszowie, Jarosławiu oraz Przeworsku. Jeżeli chcesz uzyskać poradę prawną lub potrzebujesz reprezentacji zawodowego zastępcy procesowego w toku postępowania egzekucyjnego serdecznie zapraszamy do współpracy, w celu omówienia jej  szczegółów.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus