Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Formy popełnienia przestępstwa

Podstawowe formy popełnienia przestępstwa 

Podstawową formą popełnienia przestępstwa jest sprawstwo. Forma ta nie ma jednak charakteru indywidualnego. Przede wszystkim wyróżniamy sprawstwo indywidualne, które polega na tym, że dana osoba samodzielnie popełnia przestępstwo, jeżeli natomiast sprawca nie działa sam, lecz w porozumieniu z inną osobą mówimy o współsprawstwie. Kolejną formą sprawstwa jest sprawstwo kierownicze, które polega na tym, że sprawca nie wykonuje osobiście czynności, które wchodzą w skład znamion przestępstwa, lecz kieruje zachowaniem innej osoby, która w tym przypadku dopuszcza się np. sprawstwa indywidualnego. Wyróżniamy także sprawstwo z polecenia, które polega na tym, że sprawca poleca wykonanie czyny zabronionego innej osobie, z tym zastrzeżeniem, że musi to być osoba, z którą sprawca pozostaje w stosunku współzależności (np. stosunku pracy), a działanie sprawcy polecającego musi wykorzystywać ten stosunek zależności, czyli wprowadzać pewien element przymusowości, polecenia. Wymiar kary za wszystkie rodzaje sprawstwa jest ten sam, co oczywiście nie zmienia faktu, że Sąd indywidualizując rodzaj i wysokość kary bierze pod uwagę formę sprawstwa.

Formy zjawiskowe przestępstwa 

Inną niż sprawstwo formą zjawiskową przestępstwa jest podżeganie, którego nie należy mylić z sprawstwem polecającym, w przypadku bowiem podżegania osoba, która dopuszcza się tej formy zjawiskowej popełnienia przestępstwa nie nakłania sprawcy do popełnienia przestępstwa wykorzystując stosunku przynależności. Podżegający nakłania sprawcę do popełnienia czynu zabronionego, jednak decyzja sprawcy w tym zakresie jest podjęta w warunkach swobody wyboru zachowania. Formą zjawiskową popełnienia przestępstwa jest również pomocnictwo , które polega na tym, że osoba dopuszczająca się tej formy zjawiskowej popełnienia przestępstwa ułatwia sprawcy popełnienie przestępstwa, w szczególności dostarcza informacji (np. w jaki sposób popełnić przestępstwo), narzędzi (np. sprzedaje broń palną), czy też środków przewozu (ułatwia ucieczkę lub przewóz towaru który został skradziony, albo przywozi sprawcę na miejsce popełnienia czynu zabronionego). W przypadku podżegania oraz pomocnictwa Sąd stosuje karę w granicach przewidzianych dla sprawstwa. Jednak w przypadku pomocnictwa Sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary. Warto zaznaczyć, iż nie jest przestępstwem i nie podlega karze podżeganie dokonane w warunkach prowokacji policyjnej.

Więcej informacji 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej zapraszamy do kancelarii Radcy Prawnego w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Obronę w sprawach karnym może świadczyć adwokat lub radca prawny. W naszej kancelarii zainteresowani mogą również uzyskać poradę w zakresie karnego, w tym prawa karnego wykonawczego.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus