Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Gry komputerowe

Charakter prawny gry komputerowej

Gry komputerowe pod względem prawnym traktowane są jako utwory audiowizualne lub programy komputerowe. Przepisu prawa autorskiego w sposób bezpośredni, a nawet pośredni nie definiują praw do gry komputerowej. Nie znaczy jednak, że prawo do gry komputerowej nie podlega ochronie. Z orzecznictwa wynika, że gra komputerowa podlega takiej samej ochronie jak program komputerowy lub utwór audiowizualny. Jest to zrozumiałe bowiem, gra posiada elementy programu komputerowego stanowi bowiem kod rozumiany jako zespół znaków w określonym języku programowania, a jednocześnie bez wątpienia posiada element audiowizualny na który składają się wszelakie dźwięki, które może usłyszeć gracz podczas gry, muzyka oraz obraz. Często w grach występują typowo audiowizualne elementy takie jak wprowadzenie do fabuła. Natomiast sama fabuła bez wątpienia jest utworem jako pewna historia, na bazie której powstała gra, tym bardziej, że gry często powstają na podstawie książek, filmów lub komiksów.

Prawa do gry 

Autorskie prawa osobiste do gry są niezbywalne, oznacza to, że nie można przypisać autorstwa gry komuś innemu, nawet jeżeli prawdziwy autor się na to zgodzi. Jest to niemożliwe, co więcej niezgodne z prawem. Można natomiast przenieść majątkowe prawa autorskie do gry komputerowej na inny podmiot, w szczególności na wydawcę, wówczas to do tego podmiotu, który nabył prawa majątkowe do gry komputerowej trafią zyski ze sprzedaży gry.

Przeniesienie autorskich praw majątkowych

Najczęściej autor gry ze względu na ograniczone możliwości finansowe nie jest w stanie sam wydać gry oraz jej dystrybuować na rynek. W takich przypadkach jest zmuszony do współpracy z wydawcą. Wydawca w zamian za wydanie gry przejmuje majątkowe prawa autorskie, ewentualnie co rzadsze otrzymuje z tego tytułu wynagrodzenie. Wydawca opracowuje grę na potrzeby wprowadzenia do rynku, w szczególności dopasowuje grę komputerową na rożne platformy i systemy operacyjne, np. PC czy Xbox. Autor gry posiada jednak zawsze prawo do nadzoru autorskiego, a więc oceny czy gra w finalnym opracowaniu odpowiada jego zamierzeniom. Wydawca jest również ograniczony w czasie, jeżeli spóźnia się z terminem wydania gry w zakresie terminów, o którym mowa w ustawie lub umowie twórca gry komputerowej może pod pewnymi warunkami odstąpić od umowy wydawniczej.

Pomoc prawna radcy prawnego

Jeżeli chcesz zasięgnąć porady adwokata, radcy prawnego lub prawnika specjalizującego się w prawie autorskim w szczególności ochronie praw twórcy gry komputerowej skontaktuj się z nami. Opracowujemy umowy wydawnicze oraz dokonujemy ich analizy. Znajdziesz nas w Kancelarii w Rzeszowie, a także Przeworsku oraz Jarosławiu. Zapraszamy.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus