Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Ile trwa rozwód?

Na czym polega rozwód?

Rozwód jest to potoczna nazwa postępowania sądowego, którego celem jest ustalenie całkowitego rozpadu pożycia małżeńskiego oraz rozwiązanie małżeństwa. W postępowaniu rozwodowych Sąd orzeka także w innych sprawcach, które mają bezpośredni związek z rozwodem, takich jak ustalenie winnego rozpadu małżeństwa, zasądzenia alimentów na wspólne, małoletnie dzieci stron, ustalenia miejsca pobytu tych dzieci oraz zasad wykonywania władzy rodzicielskiej względem tych dzieci przez rodziców oraz otrzymywania z nimi kontaktów. W postępowaniu rozwodowych Sąd może także orzec o podziale majątku wspólnego małżonków, jednak w praktyce rzadko ma to miejsce.

Od czego zależy jak długo będzie trwać sprawa rozwodowa?

Długość sprawy rozwodowej jest zależna przede wszystkim od tego, czy Sąd będzie orzekał o winie rozpadu pożycia małżeńskiego oraz posiadania przez małżonków wspólnych dzieci. Te dwa czynniki mają decydujący wpływ na długość trwania procesu rozwodowego.

Czy można rozwieść się w 15 minut?

Tak, to pytanie bardzo często jest zadawane. Jeżeli małżonkowie nie posiadają wspólnych małoletnich dzieci oraz zgodnie wnoszą o to, aby Sąd nie orzekał o tym, które z nich jest winne rozpadu małżeństwa i zgadzają się na rozwód rozprawa rozwodowa może potrwać nawet krócej niż 15 minut. W praktyce bardzo często zdarzają się takie sytuacje. Warto jednak pamiętać, że od momentu wniesienia pozwu o rozwód do terminu rozprawy może upłynąć około 3 miesiące.

Czy rozwód może trwać latami?

Tak również może się zdarzyć. W przypadku gdy Sąd będzie orzekał o winie rozpadu małżeństwa, a strony posiadają wspólne małoletnie dzieci czas trwania procesu rozwodowego może się znacznie wydłużyć, nawet do kilku lat. W takiej sytuacji możliwe jest, że Sąd skieruje sprawę do mediacji, co będzie generować kolejne koszty dla stron oraz wydłuży postępowanie. Oczywiście można odmówić udziału w mediacji. Najbardziej wydłużają proces rozwodowy spory dotyczące ustalenia zasad wykonywania władzy rodzicielskiej oraz miejsca pobytu dziecka. W takim przypadku najczęściej konieczne jest przeprowadzenie wywiadu środowiskowego, powołania biegłych i specjalistów, których zadaniem będzie ustalenie, który z rodziców daje lepsza rękojmie sprawowania opieki nad dzieckiem. W takich sytuacjach bardzo często strona niezadowolona z orzeczenia wnosi apelację, co jeszcze bardziej wydłuża postępowanie.

Czy Sąd może nie orzec rozwodu jeżeli druga strona się na to nie zgadza?

Teoretycznie tak, jeśli druga strona wykaże, że rozwód będzie naruszał dobro wspólnych dzieci. W praktyce jednak, gdy jedna ze stron żąda rozwodu, jej żądanie będzie uwzględnione, nawet jeżeli drugi małżonek jest przeciwny. Brak zgody drugiego małżonka nie wydłuży też znacząco czasu trwania procesu rozwodowego. Oczywiście, nie wyklucza to sytuacji, że to strona żądająca rozwodu będzie uznana za wyłącznie winną rozpadu pożycia małżeńskiego. Zdarzają się także sytuację, że w razie procesu rozwodowego dochodzi do pogodzenia małżonków i wówczas postępowanie na wniosek stron jest umarzane. W sytuacji natomiast, gdy Sąd dojdzie do wniosku że decyzja o rozwodzie jest pochopna zamiast rozwodu może zostać orzeczona separacja, gdyż żądanie rozwodu będzie przedwczesne. Ze względu jednak na fakt, że na wyznaczenie rozprawy czeka się kilka miesięcy przypadku orzeczenia separacji zamiast rozwody są bardzo rzadkie.

Czy można przyspieszyć sprawę rozwodową?

Co do zasady nie. Jeżeli jednak pomiędzy małżonkami nie istnieje spór co do orzeczenia rozwodu sprawa najprawdopodobniej zakończy się na pierwszej rozprawie. Warto jednak pamiętać, że pomocy prawnej w sprawach rozwodowych należy szukać wyłącznie u adwokatów i radców prawnych, gdyż korzystanie z usług podmiotów lub osób, które nie posiadają takich uprawnień wiąże się z ryzykiem, np. ujawnienia wrażliwych danych na temat pożycia małżonków.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus