Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Jak ustalić wynagrodzenie z prawnikiem

Jak ustalić wynagrodzenie z prawnikiem? 

 Kwestia kosztów usług świadczonych przez adwokatów lub radców prawnych jest bardzo istotna z punktu widzenia interesów Klienta. W pewnym zakresie ceny tych usług są regulowane przez państwo, gdyż Minister Sprawiedliwości w stosownych rozporządzeniach określa minimalną stawkę pełnomocnika w danej sprawie. Rozporządzenia te nie obejmują jednak wszystkich rodzajów spraw, gdyż dotyczą co do zasady wyłącznie postępowań prowadzonych przed Sądem. Ceny usług w zakresie doradztwa prawnego nie są natomiast w żaden sposób uregulowane. Należy wskazać, że stawki minimalne dotyczą co do zasady wynagrodzenia za prowadzenie całego postępowania, zaś często Klienci potrzebują pomocy adwokata lub radcy prawnego wyłącznie na jednej rozprawie.

Czym są stawki minimalne?

  Stosowanie przez prawnika stawek niższych niż minimalne określone w stosownym rozporządzeniu jest niedopuszczalne. Takie zachowania godzą w zasady uczciwej konkurencji i mogą prowadzić do pociągnięcia prawnika do odpowiedzialności dyscyplinarnej. Co prawda w wyjątkowych przypadkach adwokat lub radca prawny może zdecydować o obniżeniu swojego wynagrodzenia poniżej stawki minimalnej, jednak motywem takiego zachowania nie może być chęć zysku, a wyłącznie powody leżące po stronie Klienta. Trzeba tutaj zaznaczyć, że instytucja ta może znajdować zastosowanie tylko wyjątkowo i nie może być nadużywana, zwłaszcza w celu zwiększenia liczby Klientów. 

Umowa z prawnikiem

  Szczegółowo wysokość wynagrodzenia zawodowego pełnomocnika jest regulowana w umowie zawartej z Klientem. Umowa taka może mieć charakter ustny, jednak zaleca się, zwłaszcza w przypadku kosztownych postępowaniach sporządzenie umowy na piśmie. Klient może także zaakceptować stawkę zaproponowaną przez prawnika podpisując otrzymaną fakturę VAT. Wycena kosztów wynagrodzenia prawnika nie jest prosta, gdyż zazwyczaj zależy od bardzo wielu czynników, takich jak wartość przedmiotu sporu, etap sprawy, stopień skomplikowania, a także nakład pracy. Warto także wskazać, że wyższy nakład pracy nie zawsze wiąże się z dużą wartością przedmiotu sporu, dlatego też w niektórych sytuacjach korzystanie z pomocy prawnika może okazać się po prostu nieopłacalne. W innych natomiast sprawach ze względu na wysoką wartość przedmiotu sporu wynagrodzenia pełnomocnika może wydawać się niewielkie, a korzyści, które dzięki jego pomocy uzyska Klient wymierne. 

Jak uzyskać informację na temat kosztów? 

  Kancelaria, na stronie której się znajdujesz ma swoje siedziby w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Jeżeli chcesz uzyskać informację na temat kosztów poprowadzenia określonej sprawy serdecznie zapraszamy do kontaktu osobistego lub mailowego. Poinformujemy Cię o wszystkich kosztach związanych z wytoczeniem sprawy lub podjęciem obrony przed Sądem. Serdecznie zapraszamy. 

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus