Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Jak założyć firmę?

Procedura założenia firmy 

Założenie firmy nie jest zadaniem prostym i wymaga spełnienia pewnych formalności. Na początek musimy zdecydować w jakiej formie chcemy prowadzić działalność gospodarczą. Musimy podjąć decyzję czy zakładamy indywidualną działalność gospodarczą, czy też spółkę. Indywidualną działalność gospodarczą możemy prowadzić sami lub w formie spółki cywilnej, która stanowi de fakto umowę. W obu przypadkach musimy się zarejestrować w CEIDG czyli Centralnej Ewidencji Działalności i Informacji Gospodarczej. Wpis w tej ewidencji jest bezpłatny i stanowi również zgłoszenie płatnika składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz zgłoszenie do Urzędu Skarbowego. Wniosek do CEIDG nie obejmuje natomiast zgłoszenia VAT-R (zgłoszenie to jest obowiązkowe w przypadku czynnych podatników VAT) oraz zgłoszenia osoby prowadzącej działalność gospodarczą jako Ubezpieczonego. Wpis w CEIDG jest bezpłatny. Niejednokrotnie przedsiębiorcy otrzymują wezwania do zapłaty od osób podszywających się pod CEIDG w bezpośredni lub pośredni sposób, pisma takie należy ignorować, bowiem od wpisu i prowadzenia CEIDG nie pobiera się opłat. We wniosku do CEIDG znajduje się również żądanie nadania numeru REGON. W związku z tym w zgłoszeniu do Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej musimy wskazać kod PKD, który określa rodzaj prowadzonej działalności  gospodarczej, np. w przypadku działalności prawniczej prowadzonej przed adwokatów i radców prawnych ten kod brzmi: 69.10.Z. We wniosku podajemy też adres prowadzonej działalności gospodarczej.

Złożenie wniosku do CEIDG

Sam wniosek o wpis w CEIDG możemy złożyć w dowolnie wybranym Urzędzie Gminy lub za pośrednictwem Internetu. W tym drugim przypadku koniecznym jest posiadanie podpisu elektronicznego weryfikowane ważnym, kwalifikowanym certyfikatem lub profilu zaufanego. Możemy również posłużyć się weryfikacją tożsamości za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Natomiast profil zaufany możemy założyć przez Internet, musimy go jednak potwierdzić osobiście poprzez okazanie dokumentu tożsamości przed upoważnionym do potwierdzania profilów zaufanych pracownikiem dowolnie wybranego urzędu skarbowego lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Pomoc w formalnościach związanych z założeniem firmy 

Jeżeli chciałbyś założyć działalność gospodarczą, a przerażają Cię formalności z tym związane możesz udać się do Kancelarii adwokackiej bądź Kancelarii radcowskiej. Prawnik w Twoim imieniu zarejestruje Twoją firmę. Jeżeli zamierzasz prowadzić działalność możesz również zgłosić się do mojej Kancelarii Radcy Prawnego. Swoja praktykę prowadzę na terenie Powiatu Przeworskiego, Powiatu Przeworskiego oraz Powiatu Rzeszowskiego, jednak rejestruje działalności gospodarcze z całej Polski.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus