Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Kasacja w postępowaniu karnym

Wniesienie kasacji

W postępowaniu karnym podobnie jak w postępowaniu cywilnym przysługuje kasacja. Kasacją można zaskarżyć prawomocne orzeczenie Sądu kończącego postępowanie w sprawie (np. wyrok skazujący) lub też postanowienie o zastosowaniu środka zabezpieczającego (umieszczenie w zakładzie zamkniętym leczenia psychiatrycznego osoby niepoczytalnej). Co oczywiste do wniesienia kasacji upływie upewnione są strony postępowania, a więc w szczególności prokurator, oskarżyciel posiłkowy oraz oskarżony/skazany. Ważne jest również to, że aby zaskarżyć orzeczenie Sądu I Instancji. W przypadku bowiem gdy strona tego nie zrobi, a orzeczenie nie zostanie zmienione na jej niekorzyść nie będzie jej przysługiwać kasacja, chyba, że kasacja będzie zawierać bezwzględne zarzuty odwoławcze wymienione w artykule 439 kodeksu postępowania karnego.

Jakie zarzuty można podnieść w kasacji?

Nie każdy rodzaj zarzutu można skutecznie podnieść w skardze kasacyjnej. Dla przykładu nie ma możliwości zaskarżenia kasacji tylko i wyłącznie w zakresie niewspółmierności kary. W skardze kasacyjnej można natomiast podnieść zarzuty wymienione w art. 439 kodeksu postępowania karnego, a także inne rażące naruszenia prawa, które mogły mieć wpływ na treść rozstrzygnięcia. Prokurator Generalny oraz Minister Sprawiedliwości (po zmianie przepisów jest to jedna osoba) może jednak powołać każdy rodzaj zarzutów jeżeli sprawa dotyczy ustalenia odpowiedzialności karnej za zbrodnie. Możliwość wniesienia kasacji jest również uzależniona od rodzaju wymierzonej oskarżonemu kary. Strona może wnieść kasację w której będzie domagać się uchylenia zaskarżonego orzeczenia na korzyść oskarżonego tylko w przypadku gdy został on skazany na karę bezwzględnego pozbawienia wolności. Jeszcze bardziej ograniczona jest możliwość wniesienia kasacji na niekorzyść oskarżanego. Jest to możliwe tylko w przypadku skazania oskarżonego lub umorzenia postępowania. Nie ma możliwości uchylenia skargą kasacyjną wyroku skazującego, a więc kasacja nie może dotyczyć wysokości kary, chyba że skarżący podnosi bezwzględne zarzuty odwoławcze lub kasację wnosi Minister Sprawiedliwości, Prokurator Generalny, Rzecznik Praw Obywatelskich, a w niektórych przypadkach Rzecznik Praw Dziecka.

W jakim terminie wnieść kasację? 

Termin na wniesienie kasacji wynosi 30 dni od dnia doręczenia orzeczenia Sądu II instancji z uzasadnieniem. Natomiast wniosek o doręczenie wyroku w raz z uwzględnieniem należy złożyć w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia orzeczenia. Kasacja polega opłacie sądowej. Nasza Kancelaria pomaga również w sprawach karnych. Nasza Kancelaria posiada biura w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Jeżeli chcesz uzyskać pomoc prawną możesz umówić się na spotkania z prawnikiem w Kancelarii.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus