Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Komornik

Czym zajmuje się komornik? 

Komornik sądowy to osoba zajmująca się wykonywaniem orzeczeń Sądu. Komornik prowadzi postępowania egzekucyjne na podstawie prawa i w jego granicach. Niektóre czynności w zakresie egzekucji wykonuje z upoważnienia aplikant komorniczy (prawnik przygotowujący się do wykonywania zawodu komornika) lub asesor komorniczy (osoba zatrudniona przez Komornika, która po odbyciu asesury może być powołana na stanowisko Komornika).

Wymagania do wykonywania zawodu komornika

W celu wykonywania zawodu Komornika należy ukończyć studia prawnicze. Kiedyś nie był to warunek niezbędny dlatego niektórzy komornicy nie posiadają wykształcenia prawniczego, a nawet wykształcenia wyższego. W obecnym stanie prawnym Komornik musi być prawnikiem, który ukończył aplikacje Komorniczą i odbył etap asesury. Z aplikacji Komorniczej zwolnione są osoby, które ukończyły studia prawnicze na poziomie wyższym oraz pracowały przez pewien okres w kancelarii komorniczej, adwokackiej, radcowskiej bądź notarialnej. Z aplikacji zwolnieni są również asystenci sędziów z odpowiednim stażem pracy oraz prawnicy zatrudnieni w organach władzy publicznej. Asystenci sędziów z odpowiednim stażem są również zwolnienie z końcowego egzaminu komorniczego podobnie jak doktorzy nauk prawnych. Do zawodu komornika mogą również co oczywiste przejść sędziowie, prokuratorzy, adwokaci czy tez radcowie prawni. Po ukończeniu aplikacji (lub zwolnieniu z niej) i złożenia egzaminu (lub zwolnienia z niego) kandydat na Komornika odbywa asesurę, podczas której nie prowadzi własnej Kancelarii komorniczej a jest zatrudniony przez Komornika z pełnymi uprawnieniami. Etap ten trwa dwa lata.

Weryfikacja sądowa czynności komornika 

Czynności Komornika podlegają weryfikacji sądowej przejawiającej się w szczególności na możliwości złożenia skargi na czynności Komornika. Niektóre czynności w stosunku do Komorników podejmuje również Sąd z urzędu. Komornicy zrzeszają się również w samorządzie zawodowym, do którego zakresu działania należy między innymi sądownictwo dyscyplinarne. Komornik to zawód wymagający dużej odporności na stres. Komornik prowadzi egzekucję z poszanowaniem zarówno interesów wierzyciela, jak i dłużnika.

Reprezentacja wierzyciela w postępowaniu egzekucyjnym 

Warto pamiętać, że w postępowaniu egzekucyjnym wierzyciela może reprezentować również adwokat lub radca prawny. Udział zawodowego pełnomocnika może usprawnić postępowanie, a co najważniejsze koszty wynagrodzenia zastępcy procesowego pokrywa dłużnik, a nie wierzyciel. Jeżeli jesteś dłużnikiem, którego prawa zostały naruszone przez Komornika lub wierzyciela albo wierzycielem który chce dochodzić swoich słusznych praw w postępowaniu egzekucyjnym zapraszam do kancelarii w Rzeszowie, Przeworsku lub Jarosławiu. Obsługuje również mieszkańców Przemyśla i innych miejscowości na terenie całej Polski.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus