Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Konstytucja RP

Rola Konstytucji w polskim systemie prawnym 

Konstytucja Rzeczpospolitej Polski jest nadrzędnym aktem prawnym regulującym system prawa w Polsce. Każdy inny akt prawa powszechnie obowiązującego na terenie naszego kraju musi być zgodny z Konstytucją. Pomimo faktu, że nasza Konstytucja jest stosunkowo obszerna w porównaniu do innych krajów Europy zawiera wiele zwrotów nieokreślonych. W mojej opinii w niektórych materiach jest zbyt bardzo szczegółowa, natomiast innych istotniejszym materii nie reguluje. Taka sytuacja stwarza warunki do odmiennej interpretacji tego aktu prawnego przez różne podmioty co powoduje, że dochodzi do sporów konstytucyjnych, w których każda ze stron posiada bardziej lub mniej przekonujące argumenty merytoryczne jednak ich ocena w dużej mierze ma charakter względny.

Konstytucja jako gwarancja demokracji i praworządności 

Nie budzi jednak wątpliwości, że Konstytucja Polski daje wyraz podstawowym zasadą demokracji i państwa prawa właściwym do europejskich systemów prawa. Zgodnie z konstytucją władza zwierzchnia należy do narodu, który nie sprawuje jej jednak w sposób bezpośredni (np. poprzez system referendów w każdej sprawie), lecz za pośrednictwem organów przedstawicielskich jakimi jest sejm oraz senat (parlament). W Konstytucji RP ustanowiono również trójpodział władzy, który polega na tym, że władza sądownicza, wykonawcza i sądownicza są od siebie niezależne. Nie zmienia do faktu, że władze te na siebie wpływają, jeżeli chodzi o władzę wykonawczą, to jest zasadnym i nie budzi wątpliwości, że kontrolę nad nią sprawują organy prawodawcze. Natomiast władza sądownicza powinna być w pełni niezależna, a jej kontrola nie powinna dotyczyć funkcji orzeczniczych.

Zasada praworządności 

Jedną z najważniejszych zasad państwa polskiego jest zasada praworządności. Oznacza ona, że organy władzy publicznej działają zawsze na podstawie i w granicach prawa. W pewnym stopniu zasada ta tworzy ramy dla zasady państwa demokratycznego, której przejawem jest to, że władza zwierzchnia należy do narodu, a wykonują ja organy powołane w demokratycznych, równych wyborach. Zasada praworządności nie pozwala jednak, aby większość naruszała prawa mniejszości, bowiem przepisy prawa chronią interesy tych grup.

Zastosowanie prawa konstytucyjnego w praktyce 

Wbrew pozorom prawo konstytucyjne znajduje niekiedy zastosowanie również w konkretnych sprawach wynikłych z mojej praktyce zawodowej. Sąd może w danej konkretnej sprawie odwołać się również do przepisów Konstytucji, a nie tylko prawa rangi ustawowej. Na straży przestrzegania konstytucyjnie gwarantowanych prawa i wolności obywateli stoją również adwokaci i radcy prawni. Aktualnie znajdujesz się na blogu Kancelarii Radcy Prawnego w Przeworsku, Jarosławiu, oraz Rzeszowie.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus