Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Modele rozliczenia usług prawnych

Uprawnienia adwokatów i radców prawnych 

Świadczenie pomocy prawnej polegającej na zastępstwie procesowym jest zastrzeżone dla prawników, którzy oprócz wykształcenia prawniczego posiadają uprawnienia korporacyjne oraz w pewnym zakresie dla aplikantów tych zawodów. Uprawnienia takie osiadają adwokaci i radcy prawni. W niniejszym artykule zostaną omówione kwestię związane z trzema sposobami rozliczenia usług prawnych przez zawodowych zastępców procesowych.

Ustalenie wynagrodzenia radcy prawnego   

Najpopularniejszym sposobem ustalanie wynagrodzenia adwokata lub radcy prawnego jest ryczałt za prowadzenie konkretnej sprawy. Kwota tego wynagrodzenia jest ustalana w umowie prawnika z Klientem, nie może być ona jednak niższa niż kwota minimalnego wynagrodzenia określonego w odrębnych przepisach. Jeżeli chodzi o wysokość tego wynagrodzenia jest ono takie same w przypadku adwokatów i radców prawnych. Zaletą tego rozwiązania jest to, że Klient od samego początku jest świadom jakie koszty są związane z prowadzeniem sprawy. Nasza Kancelaria preferuje tę formę rozliczeń.

Wynagrodzenie za konkretną czynność

W niektórych sytuacjach nie jest możliwe ustalenie ryczałtowego wynagrodzenia, bowiem postępowanie nie jest prowadzone przez radcę prawnego w oparciu o udzielone pełnomocnictwo. W takim przypadku wynagrodzenie jest pobierane od dokonania konkretnej czynności w ramach pomocy prawnej, np. sporządzenie pisma procesowego takiego jak pozew, apelacja czy sprzeciw. W przypadku porady prawnej również ustalenie wynagrodzenia ma charakter zadaniowy. Klient informowany jest o koszcie usługi i po jej zaakceptowaniu otrzymuje usługę prawną w postaci ustnej porady prawnej lub pisemnej opinii prawnej. Możliwe jest również ustalenie stawki godzinowej za świadczenie usług prawnych. 

Wynagrodzenie za efekty

Bardzo korzystnym dla prawników i klientów jest również wynagrodzenie za efekty. Jest ono dopuszczalne, nie może jednak w danej sprawie mieć charaktery wyłącznego, co oznacza że prowizja od wygranej sprawy stanowi dodatkowe, a nie główne wynagrodzenie. Bez wątpienie taka dodatkowa forma rozliczenia mobilizuje prawnika, niezależnie od tego, że adwokaci i radcy prawni prowadzą każdą sprawę z zachowaniem najwyższych standardów etycznych i zawodowych bez względu na wysokości wynagrodzenia.

Więcej informacji o Kancelarii 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej i uzyskać ofertę współpracy zapraszamy do Kancelarii w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Klientów indywidualnych zapraszamy do zapoznania się z ofertą, która znajduje się tutaj, natomiast podmioty gospodarcze znajdą informację w tym miejscu.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus