Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Nabycie spadku, a upadłość konsumencka

Skutki ogłoszenia upadłości  

Ogłoszenie upadłości osoby fizycznej rodzi ze sobą określone skutki w sferze prawa majątkowego. Przed zdecydowaniem się na przeprowadzenie tego postępowania należy rozważyć jego skutki dla siebie i osób najbliższych. Z dniem ogłoszenia upadłości konsumenckiej cały majątek upadłego wchodzi do masy upadłościowej, którą zarządza syndyk. Może zdarzyć się tak, że w skład masy upadłości wejdzie udział w spadku. Nie jest przy tym konieczne przeprowadzenia postępowania spadkowego i uzyskanie postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku, czy też poświadczenia dziedziczenia przez Notariusza. Spadek wchodzi w skład masy upadłości z mocy prawa. Nie jest również konieczne składanie przez upadłego, ani syndyka oświadczenia w sprawie przyjęcia, bądź odrzucenia spadku, bowiem spadek wchodzi do masy upadłości z mocy prawa z dobrodziejstwem inwentarza. Dotyczy to sytuacji gdy spadek został nabyty po ogłoszenie upadłości konsumenckiej. W przypadku otwarcie spadku nastąpiło przed ogłoszeniem upadłości konsumenckiej, a spadkobierca złożył oświadczenie o przyjęciu lub odrzuceniu spadku pozostaje ono w mocy. Jeżeli zaś w 6 miesięcznym terminie spadkobierca upadły nie złożył takiego oświadczenia spadek jest nabywany z dobrodziejstwem inwentarza. Więcej informacji można uzyskać po konsultacji w wybranej Kancelarii adwokackiej lub Kancelarii radcowskiej. Zapraszamy także na naszą podstronę dotyczącą upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Na naszej stronie znajdziesz także informację o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej w Krakowie.

Ustalenie składu masy upadłościowej

Po ustaleniu masy upadłości w skład, której wchodzi udział spadku syndyk kieruje wniosek do Sądu o stwierdzenie nabycia spadku. Po uzyskaniu stosowanego postanowienia syndyk wystąpi o przeprowadzenie działu spadku. Do masy upadłości wejdzie jedynie udział w spadku. Z przeciwną sytuacją mamy do czynienia w przypadku ustawowej wspólności majątkowej małżeńskiej gdzie do masy upadłości wchodzi cały majątek wspólny, a małżonek upadłego może jedynie zgłosić swoją wierzytelności do udziału w majątku wspólnym. Sąd dokonana podziału, za którym przemawia interes gospodarczy spadkobierców. Jeżeli udział upadłego w spadku jest niewielki najprawdopodobniej przyzna pozostałym spadkobiercom własność majątku spadkowego jeżeli w jego skład wchodzi nieruchomość za spłatą dla upadłego, w tym przypadku masy upadłości. Jeżeli natomiast żaden ze spadkobierców nie będzie w stanie przejąć na własność nieruchomości za spłatą nieruchomość zostaje sprzedana, a środki z tego tytułu zostaną przekazane spadkobiercom proporcjonalnie do ich udziału w spadku. Jeżeli chodzi o udział upadłego suma ta zostanie przekazana do masy upadłości.

Pomoc Kancelarii

Nasza Kancelaria zajmuje się sprawami dłużników nieprowadzących działalność gospodarczych, którzy chcą ogłosić upadłość konsumencką. Do tej pory udało nam się przeprowadzić wszystkie takie postępowania z sukcesem. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej zapraszamy do Kancelarii w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus