Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Notariusz

Tradycja zawodu notariusza

Zawód notariusza jest zawodem prawniczym z długą tradycją. Aby zostać notariuszem należy bezwzględnie ukończyć wyższe studia prawnicze. Jest to warunek niezbędny, z którego nie może zwolnić praktyka zawodowa, czy inne kompetencje. Notariusz musi być prawnikiem.

Zawód notariusza dawniej i dziś

Dawniej zawód ten był wykonywany w ramach Państwowych Biur Notarialnych. Po reformie notariusze wykonują swój zawód w ramach Kancelarii Notarialnych. Była to zmiana korzystna, bowiem pozytywnie wpłynęła na rynek usług notarialnych. W dzisiejszych czasach notariuszy jest jednak ciągle za mało, co skutkuje tym, że często osoby chcące dokonać czynności notarialnych muszą czekać.

Jak zostać notariuszem? 

Podstawową drogą dojścia do zawodu notariusza jest aplikacja. Na aplikacji tej adepci zawodu doskonalą kompetencje prawnicze i uczą się perfekcyjnego sporządzania aktów notarialnych. Po aplikacji prawnik musi również odbyć etap asesury, w której wykonuje czynności notarialne pod nadzorem Notariusza z pełnymi uprawnieniami. Notariusz to zawód wymagający dużej skrupulatności, bowiem ewentualne skutki błędów mogą powodować wyjątkowo ciężkie skutki dla Klientów. Niezależnie od tego notariusz podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej.

Wymóg notarialnej formy czynności prawnej

Niektóre czynności muszą być obligatoryjnie dokonane przed notariuszem. Nie dokonanie czynności w formie notarialnej, jeżeli taka jest wymagana skutkuje nieważnością tej czynności. W formie aktu notarialnego musi być sporządzona w szczególności umowa sprzedaży nieruchomości, czy też intercyza. Forma notarialne jest zastrzeżona ad solemnitatem. Ustawa nie określa minimalnych taks notarialnych, ustala natomiast maksymalne taksy notarialne obowiązujące notariuszy, których wysokość jej uzależniona od wartości czynności prawnej, a określa ją stosowne rozporządzenie.

Zastępstwo przez adwokatów i radców prawnych

Przy dokonaniu czynności notarialnych strona może być również zastępowana przez adwokata lub radcę prawnego. Jest to bardzo często zjawisko, bowiem Notariusz informuje strony o treści czynności notarialnych, nie świadczy jednak usług doradztwa prawnego takich jak zawodowi prawnicy. Profesjonalny prawnik może w sposób bardziej precyzyjny sformułować żądania strony co do treści czynności notarialnych. Radca prawny może na podstawie pełnomocnictwa sporządzonego w formie aktu notarialnego dokonać czynności notarialnej w imieniu strony, może też również jedynie towarzyszyć stronie podczas wizyty u notariusza pełniąc funkcję doradcy.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus