Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Odrzucenie spadku

Czym jet spadek?

Prawie każdy z nas w swoim życiu spotyka się z sytuacją, gdy z powodu śmierci jakiejś bliskiej nam osoby na podstawie przepisów prawa dziedziczymy majątek postawiony po tym  zmarłym. Należy jednak pamiętać, że spadkobiercy oprócz aktywów które postawił po sobie spadkodawca może także odziedziczyć długi tej osoby. Czasami bywa tak,  że dziedziczący nie zdają sobie nawet sprawy z tego, że zmarły postawił po sobie takie zobowiązania. W efekcie po jakimś czasie mogą do niego zgłosić się wierzyciele zmarłego i żądać uregulowania tych odziedziczonych długów.  Bywają również przypadki, że spadkobierca  z różnych innych powodów nie chce lub obawia się przyjąć spadek, który mu się ustawowo należy.

Kiedy należy odrzucić spadek?

Istotniej  jednak wyście z sytuacji, kiedy spadkobierca nie chce przyjąć spadku po zmarłym krewnych lub innej osobie obawiając się lub będąc pewnym, że spadkodawca ten za życia zaciągnął długi, które po jego śmierci będą wchodzić w skład spadku i swoją sumą mogą nawet przewyższać majątek pozostawiony przez zmarłego. W takim przypadku spadkobierca ma prawo na odrzucenie spadku. Okres na dokonanie tej czynności wynosi 6 miesięcy. Jednym z sposobów na odrzucenie spadku jest złożenie oświadczenia woli w sądzie rejonowym właściwym ze względu na miejsce zamieszkania odrzucającego spadek. Oświadczanie to powinny być sporządzone na piśmie. Z takim wnioskiem zanim złożymy go w sądzie musimy jednak najpierw udać się jeszcze do notariusza, gdyż  na tym piśmie powinien być notarialnie poświadczony podpis osoby, która je składa.

Powołanie dalszych spadkobierców

Należy jednak pamiętać, po odrzuceniu przez nas spadku w dalszej kolejności do dziedziczenia mogą być powołane nasz dzieci. Jeśli nie posiadają one odpowiedniego wieku, a nie chcemy aby one odziedziczyły  długi po zmarłym krewnym musimy najpierw złożyć do sądu wniosek o wyrażenie zgody na czynność przekraczającą zwykły zarząd majątkiem dzieci polegającą na złożeniu oświadczenia o odrzuceniu spadku, a następnie w ich imieniu odrzucić spadek. Aby prawidłowo  i sprawnie sporządzić te wnioski i załatwić wszystkie formalności przed sądem  najlepiej udać się do Radcy Prawnego lub Adwokata, który udzieli nam z pewnością wyczerpujących porad związanych z tą tematyką prawną.

Pomoc Kancelarii

Zapraszamy wówczas do Kancelarią Radcy Prawnego Joanny Orłowskiej-Pączek, która prowadzi swoje Kancelarie w Rzeszowie, Jarosławiu i Przeworsku. Pani radca prawny wyjaśni wszystkie zagadnienia związane z tym tematem i zapewni jak najlepsze zabezpieczenie interesów prawnych danego klienta.  Zespół Prawników Kancelarii specjalizuje się między innymi w sprawach spadkowych.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus