Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Posiadamy także Kancelarie w Rzeszowie przy ul. Piłsudskiego 17/4, gdzie specjalizujemy się między innymi w pomocy w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej w Rzeszowie przed Sądem Rejonowym.

Oddział Kancelarii
w Przeworsku

Pomoc prawna świadczona przez radcę prawnego w Jarosławiu z biurem w centrum miasta

Oddział Kancelarii
w Jarosławiu

Potrzebujesz prawnika z Przeworska? Zapraszamy do naszej Kancelarii w centrum miasta.

Odrzucenie spadku

Czym jet spadek?

Prawie każdy z nas w swoim życiu spotyka się z sytuacją, gdy z powodu śmierci jakiejś bliskiej nam osoby na podstawie przepisów prawa dziedziczymy majątek postawiony po tym  zmarłym. Należy jednak pamiętać, że spadkobiercy oprócz aktywów które postawił po sobie spadkodawca może także odziedziczyć długi tej osoby. Czasami bywa tak,  że dziedziczący nie zdają sobie nawet sprawy z tego, że zmarły postawił po sobie takie zobowiązania. W efekcie po jakimś czasie mogą do niego zgłosić się wierzyciele zmarłego i żądać uregulowania tych odziedziczonych długów.  Bywają również przypadki, że spadkobierca  z różnych innych powodów nie chce lub obawia się przyjąć spadek, który mu się ustawowo należy.

Kiedy należy odrzucić spadek?

Istotniej  jednak wyście z sytuacji, kiedy spadkobierca nie chce przyjąć spadku po zmarłym krewnych lub innej osobie obawiając się lub będąc pewnym, że spadkodawca ten za życia zaciągnął długi, które po jego śmierci będą wchodzić w skład spadku i swoją sumą mogą nawet przewyższać majątek pozostawiony przez zmarłego. W takim przypadku spadkobierca ma prawo na odrzucenie spadku. Okres na dokonanie tej czynności wynosi 6 miesięcy. Jednym z sposobów na odrzucenie spadku jest złożenie oświadczenia woli w sądzie rejonowym właściwym ze względu na miejsce zamieszkania odrzucającego spadek. Oświadczanie to powinny być sporządzone na piśmie. Z takim wnioskiem zanim złożymy go w sądzie musimy jednak najpierw udać się jeszcze do notariusza, gdyż  na tym piśmie powinien być notarialnie poświadczony podpis osoby, która je składa.

Powołanie dalszych spadkobierców

Należy jednak pamiętać, po odrzuceniu przez nas spadku w dalszej kolejności do dziedziczenia mogą być powołane nasz dzieci. Jeśli nie posiadają one odpowiedniego wieku, a nie chcemy aby one odziedziczyły  długi po zmarłym krewnym musimy najpierw złożyć do sądu wniosek o wyrażenie zgody na czynność przekraczającą zwykły zarząd majątkiem dzieci polegającą na złożeniu oświadczenia o odrzuceniu spadku, a następnie w ich imieniu odrzucić spadek. Aby prawidłowo  i sprawnie sporządzić te wnioski i załatwić wszystkie formalności przed sądem  najlepiej udać się do Radcy Prawnego lub Adwokata, który udzieli nam z pewnością wyczerpujących porad związanych z tą tematyką prawną.

Pomoc Kancelarii

Zapraszamy wówczas do Kancelarią Radcy Prawnego Joanny Orłowskiej-Pączek, która prowadzi swoje Kancelarie w Rzeszowie, Jarosławiu i Przeworsku. Pani radca prawny wyjaśni wszystkie zagadnienia związane z tym tematem i zapewni jak najlepsze zabezpieczenie interesów prawnych danego klienta.  Zespół Prawników Kancelarii specjalizuje się między innymi w sprawach spadkowych.

Obsługujemy zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców. specjalizując się w sprawach pracowniczych, dotyczących upadłości konsumenckiej oraz rejestrowych. Prowadzimy stałą i doraźna obsługę biura rachunkowych, firm transportowych, przedsiębiorstw zajmujących się wynajmem nieruchomości, wirtualnych biur, które prowadzą działalność w takich miastach jak Rzeszów oraz Kraków. Zapraszamy  przedsiębiorców do kontaktu, w celu przedstawienia oferty na obsługę prawną ich firmy.

Zaufali Nam między innymi:

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

 

Znajdź Nas

Kontakt z Kancelarią 

Tel. 

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Jarosław, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus