Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Odstąpienie od umowy

Definicja konsumenta

Zgodnie z definicją zwartą w kodeksie cywilnym konsumentem jest osoba fizyczna, która dokonuje czynności prawnej niezwiązanej z działalnością gospodarczą lub zawodową. Konsument jest co do zasady słabszą stroną w stosunkach obrotu półprofesjonalnego, z uwagi na ten fakt prawodawca przyznał mu szereg uprawnień, które tę fatyczną nierówność powinny chociaż w ograniczonym zakresie zniwelować. Przedsiębiorcy są zawodowcami, zawieranie umów z Konsumentami jest przez nich zawierane w celach zarobkowych, a co za tym idzie charakteryzuje się pewną ciągłością i powtarzalności, posiadają więc co do zasady doświadczenie w zakresie obrotu handlowego. Konsument przeciwnie, nie zna reguł jakimi kierują się rynkowe transakcje, a przynajmniej tak zakłada ustawodawca.

Kiedy można odstąpić od umowy?

Konsument, który zawarł umowę za pośrednictwem środków komunikacji na odległość, np. zakupił jakiś przedmiot na aukcji w portalu allegro.pl ma prawo od tej umowy odstąpić. Odstąpienie od umowy wywołuje takie skutki jakby umowa nie została nigdy zawarta. Strony umowy zwracają sobie świadczenia wzajemne. Dla przykładu, jeżeli kupiliśmy rower przez Internet w przypadku odstąpienia od umowy musimy zwrócić ten przedmiot sprzedawcy czyli go odesłać na wskazany adres, natomiast sprzedawca jest zobowiązany do zwrócenia nam ceny zakupu. Natomiast koszty odesłania towaru pokrywa Konsument. Sprzedawca pokrywa koszty dostawy towaru, ale tylko do wartości najniższej opcji dostawy, pozostałą część pokrywa Konsument. Przed nowelizacją z 2014 r. sprzedawca pokrywał w całości koszty dostawy przedmiotu zgodnie z orzecznictwem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, jednak przepisy w tym zakresie uległy zmianie polegającej na doprecyzowaniu.

Termin na złożenie oświadczenia

Termin na złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy wynosi 14 dni. Przed nowelizacją z 2014 r. Konsument był ograniczony krótszym 10 dniowym terminem. Przedsiębiorca jest jednak zobowiązany pouczyć Konsumenta o prawie i termie realizacji jego prawa, jeżeli tego nie zrobi termin ten ulega przedłużeniu do 12 miesięcy. Prawo do odstąpienia od umowy można zrealizować w dowolnej formie, jednak ze względów dowodowych najlepiej odstąpić od umowy na piśmie.

Wyłączenie prawa odstąpienia od umowy

Prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość z Konsumentem nie może być zrealizowane w przypadku niektórych rodzajów umów wymienionych w ustawie, a mianowicie, w szczególności takich, które przewidują dostarczenie towarów wytworzonych według specyfikacji Konsumenta (jest to zrozumiałe, bowiem przedsiębiorca będzie miał problemy ze znalezieniem ich nabywcy), świadczeń zależnych od rynku finansowego, towarów szybko się psujących czy usług związanych z prasą.

Pomoc dla Konsumentów

Jeżeli jesteś Konsumentem, a Przedsiębiorca naruszył Twoje prawa umów się na spotkanie ze swoim adwokatem lub radcą prawnym. Nasza Kancelaria pomaga również Przedsiębiorcom z terenu całej Polski, z zwłaszcza z Jarosławia, Przeworska oraz Rzeszowa w tworzeniu regulaminów sprzedaży internetowej. Nasi Prawnicy doradzają przedsiębiorcom w ramach stałej obsługi prawnej firmy jak prowadzić swój biznes, aby nie naruszać słusznych interesów Konsumentów, a także jak bronić się przeciwko nieuczciwym działaniami Konsumentów.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus