Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Posiadamy także Kancelarie w Rzeszowie przy ul. Piłsudskiego 17/4, gdzie specjalizujemy się między innymi w pomocy w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej w Rzeszowie przed Sądem Rejonowym.

Oddział Kancelarii
w Przeworsku

Pomoc prawna świadczona przez radcę prawnego w Jarosławiu z biurem w centrum miasta

Oddział Kancelarii
w Jarosławiu

Potrzebujesz prawnika z Przeworska? Zapraszamy do naszej Kancelarii w centrum miasta.

Odwołanie od decyzji administracyjnej

Załatwianie spraw przez organy administracji 

Wielokrotnie zdarza się, że musimy w ważnej z naszego punktu widzenia sprawy udać się do urzędu. Na piśmie formułujemy nasze zapytania, żądania, prośby, wnioski; opisujemy daną sytuację. Na każdym takim dokumencie powinna znajdować się data wpływu, jest to istotne z punktu widzenia oczekiwania na odpowiedź. Wielokrotnie urzędnicy nie przestrzegają terminów, petent musi cierpliwie czekać.

Jak działają organy administracji? 

Warto jednak pamiętać, iż organ administracji publicznej to wyodrębniona cześć administracji, która na podstawie prawa i w  granicach prawa wykonuje zadania z zakresu administracji państwowej przekazane jej na podstawie przepisów prawa. W toku postępowania administracyjnego organy administracji publicznej wydają decyzje, które kończą sprawę co do jej istoty w danej instancji. Od decyzji wydanej przez organy pierwszej instancji strona może odwołać się do organów wyższej instancji. W pouczeniu do tej decyzji organ wskazuje sposób i  termin na wniesienie odwołania  od rozstrzygnięcia danej decyzji. Według kodeksu postępowania administracyjnego termin ten wynosi  14 dni. Jeśli na postawie obowiązujących przepisów prawnych strona nie wniesie odwołania w wyznaczonym terminie nie zostanie ono rozpatrzone przez organ. W szczególnych jednak przypadkach ustawa przywiduje możliwość  przywrócenia takiego terminu, jednak jedynie na wniosek strony i jeżeli wskaże ona, że przekroczenie terminu nie nastąpiło z jej winy.

Skarga do WSA

Od decyzji, która skończy postępowanie w II instancji strona, która nie zgadza się z jej treścią ma prawo wnieść skarga do wojewódzkiego sądu administracyjnego. Treść odwołania może zawierać jedynie to, że odwołujący nie jest zadowolony z rozstrzygnięcia zawartego w decyzji. Warto jednak w takiej sytuacji sięgnąć po pomoc specjalisty z dziedziny prawa i udać się po pomoc do radcy prawnego lub adwokata, który w sposób właściwy z punktu widzenia prawa dobierze argumenty jakie osoba odwołująca się pragnie żeby zostały wzięte pod uwagę tak aby sprawa mogła być rozstrzygnięta na korzyść tej osoby. Radca Prawny Joanna Orłowska-Pączek w swoich Kancelariach w Rzeszowie, Jarosławiu i Przeworsku służy pomocą w sporządzeniu takiego odwołania. Sporządzamy je w oparciu o przepisy prawa, po dogłębnej analizie każdej sprawy, mając na uwagę to, iż każdy urzędnik może zagubić się w gąszczu przepisów.

Kontakty z urzędnikami 

W kontakcie z urzędnikami dużo zależy także od dobrej woli pracownika organu administracji publicznej, jego przyjaznego nastawienia i kompetencji, gdy brakuje tych dwóch czynników  trudno o wymierne efekty naszych starań. Dla równowagi sił pomoc Radcy Prawnego lub Adwokata jest jak najbardziej wskazana.

Obsługujemy zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców. specjalizując się w sprawach pracowniczych, dotyczących upadłości konsumenckiej oraz rejestrowych. Prowadzimy stałą i doraźna obsługę biura rachunkowych, firm transportowych, przedsiębiorstw zajmujących się wynajmem nieruchomości, wirtualnych biur, które prowadzą działalność w takich miastach jak Rzeszów oraz Kraków. Zapraszamy  przedsiębiorców do kontaktu, w celu przedstawienia oferty na obsługę prawną ich firmy.

Zaufali Nam między innymi:

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

 

Znajdź Nas

Kontakt z Kancelarią 

Tel. 

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Jarosław, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus