Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Odwołanie od decyzji administracyjnej

Załatwianie spraw przez organy administracji 

Wielokrotnie zdarza się, że musimy w ważnej z naszego punktu widzenia sprawy udać się do urzędu. Na piśmie formułujemy nasze zapytania, żądania, prośby, wnioski; opisujemy daną sytuację. Na każdym takim dokumencie powinna znajdować się data wpływu, jest to istotne z punktu widzenia oczekiwania na odpowiedź. Wielokrotnie urzędnicy nie przestrzegają terminów, petent musi cierpliwie czekać.

Jak działają organy administracji? 

Warto jednak pamiętać, iż organ administracji publicznej to wyodrębniona cześć administracji, która na podstawie prawa i w  granicach prawa wykonuje zadania z zakresu administracji państwowej przekazane jej na podstawie przepisów prawa. W toku postępowania administracyjnego organy administracji publicznej wydają decyzje, które kończą sprawę co do jej istoty w danej instancji. Od decyzji wydanej przez organy pierwszej instancji strona może odwołać się do organów wyższej instancji. W pouczeniu do tej decyzji organ wskazuje sposób i  termin na wniesienie odwołania  od rozstrzygnięcia danej decyzji. Według kodeksu postępowania administracyjnego termin ten wynosi  14 dni. Jeśli na postawie obowiązujących przepisów prawnych strona nie wniesie odwołania w wyznaczonym terminie nie zostanie ono rozpatrzone przez organ. W szczególnych jednak przypadkach ustawa przywiduje możliwość  przywrócenia takiego terminu, jednak jedynie na wniosek strony i jeżeli wskaże ona, że przekroczenie terminu nie nastąpiło z jej winy.

Skarga do WSA

Od decyzji, która skończy postępowanie w II instancji strona, która nie zgadza się z jej treścią ma prawo wnieść skarga do wojewódzkiego sądu administracyjnego. Treść odwołania może zawierać jedynie to, że odwołujący nie jest zadowolony z rozstrzygnięcia zawartego w decyzji. Warto jednak w takiej sytuacji sięgnąć po pomoc specjalisty z dziedziny prawa i udać się po pomoc do radcy prawnego lub adwokata, który w sposób właściwy z punktu widzenia prawa dobierze argumenty jakie osoba odwołująca się pragnie żeby zostały wzięte pod uwagę tak aby sprawa mogła być rozstrzygnięta na korzyść tej osoby. Radca Prawny Joanna Orłowska-Pączek w swoich Kancelariach w Rzeszowie, Jarosławiu i Przeworsku służy pomocą w sporządzeniu takiego odwołania. Sporządzamy je w oparciu o przepisy prawa, po dogłębnej analizie każdej sprawy, mając na uwagę to, iż każdy urzędnik może zagubić się w gąszczu przepisów.

Kontakty z urzędnikami 

W kontakcie z urzędnikami dużo zależy także od dobrej woli pracownika organu administracji publicznej, jego przyjaznego nastawienia i kompetencji, gdy brakuje tych dwóch czynników  trudno o wymierne efekty naszych starań. Dla równowagi sił pomoc Radcy Prawnego lub Adwokata jest jak najbardziej wskazana.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus