Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Ogłoszenie testamentu

Zasady dziedziczenia testamentowego

W przypadku gdy spadkobierca pozostawił po sobie testament to dziedziczenie testamentowe ma pierwszeństwo nad dziedziczeniem ustawowym. Najczęściej testament znajduje się w rękach osób najbliższych dla spadkodawcy, a w przypadku testamentu sporządzonego w formie aktu notarialnego u Notariusza. W przypadku gdy testament nie został sporządzony przez notariusza zgodnie z przepisami postępowania cywilnego osoba będąca w jego posiadaniu ma obowiązek złożyć go w sądzie. W przypadku nie wywiązania się z tego obowiązku ww. osoba naraża się na odpowiedzialność odszkodowawczą między innymi względem spadkobierców, ale nie tylko. Niezależnie od tego Sąd może także nałożyć na taką osobę stosunkowo wysoką grzywnę. Ukrywanie testamentu często leży w interesie spadkobierców ustawowych, którzy zostali wyłączeni od dziedziczenia na podstawie testamentu.

Na czym polega ogłoszenie testamentu 

Otwarcie testamentu jest czynnością dokonywaną przez niezawisły Sąd lub Notariusza. Sąd może ogłosić testament co do zasady wyłącznie w przypadku gdy posiada dowód na okoliczność, że spadkodawca nie żyje. Dowodem takim może być przede wszystkim akt zgonu. O terminie ogłoszenia testamentu nie zawiadamia się jednak osób zainteresowanych w sprawie, tj. spadkobierców testamentowych, czy uprawnionych do zachowku. Istnieje możliwość, że spadkobierca pozostawił po sobie kilka testamentów. Dla przykładu spadkodawca sporządził testament, w którym wyłącznym spadkobiercą po swojej śmierci uczynił syna. W związku z faktem, iż pomiędzy spadkodawcą, a przyszłym spadkobiercą doszło do konfliktu spadkodawca sporządził nowy testament, w którym do dziedziczenia powołał wyłącznie córkę. W takim przypadku dziedziczenie po śmierci spadkodawcy nastąpi na podstawie testamentu sporządzonego później, a wcześniejszy testament będzie uznany za odwołany. Z ogłoszenia testamentu Sąd sporządza stosowny protokół, który dokumentuje w szczególności datę otwarcia testamenty i wskazuje osobę, która złożyła testament. Po ogłoszeniu testamentu osoby zainteresowane powinny zostać zawiadomione o tym fakcie przez Sąd lub Notariusza. W zawiadomieniu tym należy również poinformować o zawartych w testamencie rozrządzeniach. W przypadku gdy dziedziczenie następuje na podstawie testamentu przedmiotem postępowania o nabycie spadku może być również stwierdzenie ważności testamentu od czego zależy również minimalna stawka radcy prawnego lub adwokata za prowadzenie sprawy. Testament jest bardzo ważnym dokumentem i należy go złożyć do Sądu w oryginale, dlatego trzeba bardzo uważać, aby nie uległ on przypadkowemu zniszczeniu lub też uszkodzeniu.

Jak umówić się na poradę prawną? 

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat dziedziczenia testamentowego zapraszamy do kancelarii w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus