Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Oskarżyciel posiłkowy

Rola oskarżyciela posiłkowego w procesie karnym

Czasami możemy zaobserwować, że podczas rozprawy sądowej o charakterze karnym oprócz oskarżyciela publicznego jakim jest prokurator w odbywającym się procesie uczestniczy także oskarżyciel posiłkowy. Rolę oskarżyciela posiłkowego może pełnić pokrzywdzony, który ma prawo działać jako strona w tym charakterze obok oskarżyciela publicznego. Zdarzają się także przypadki samodzielnego występowania oskarżyciela posiłkowego. Ustawodawca wprowadzając taką możliwość prawną miał na uwadze to, że pokrzywdzony często najbardziej orientuje się w sprawie i często może dostarczyć więcej dowodów potrzebnych do osądzenia oskarżonego, gdyż jest bardziej zaangażowany w toczący się proces i może także naprowadzać prokuratora na określone fakty.

Przystąpienie do sprawy oskarżyciela posiłkowego

Oświadczenie, które wyraża nasza wolę uczestnictwa w rozprawie karnej jako oskarżyciel posiłkowy powinniśmy złożyć przed sądem do czasu, w którym rozpocznie się rozprawa główna. Możemy to zrobić na piśmie lub ustnie. Istnieje również możliwość powołania przez nas pełnomocnika, który będzie nas reprezentował przed sądem.

Uprawnienia oskarżyciela posiłkowego

W trakcie rozprawy oskarżycielowi posiłkowemu przysługują określone prawa. Może on formułować pytania do oskarżonego, przesłuchiwanych świadków czy biegłych. Należy także zaznaczyć, że taki oskarżyciel ma prawo do zgłaszania swoich wniosków dowodowych, które mogą być pominięte przez prokuratora, a wydają mu się istotne w kwestii osądzenia oskarżonego. Oskarżyciel Posiłkowy ma także dostęp do akt sprawy, może je przeglądać i sporządzać z nich odpisy.

Współpraca oskarżyciela posiłkowego z Prokuratorem  

Choć uprawnienia opisywanego przeze mnie oskarżyciela są samodzielne i może on działać na własna rękę wydaje się, że istotne jest jednak by w czasie trwania procesu oskarżyciel posiłkowy współpracował w jak największym zakresie z oskarżycielem publicznym. Naradzał się z nim i konsultował określone działania, gdyż prokurator jako profesjonalny znawca prawa może ocenić zebrane dowody i służyć radą.

Konsultacja w Kancelarii 

W sytuacji gdy chcemy jak najlepiej poznać w jakich przypadkach i kiedy możemy występować w roli oskarżyciela posiłkowego najlepiej udać się do radcy prawnego lub adwokata. Profesjonalny pełnomocnik poradzi nam jak właściwie złożyć oświadczenie przed sądem w tej sprawie i  jakie nam wtedy przysługują dokładnie prawa w czasie toczącego  się procesu. Radca prawny lub adwokat uzyskując nasze pełnomocnictwo może także działać w naszym imieniu w sprawie, w której sąd przyzna nam prawo do uczestnictwa jako oskarżyciel posiłkowy. Pani radca prawny Joanna Orłowska- Pączek zaprasza do swoich kancelarii w Przeworsku, Jarosławiu lub Rzeszowie.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus