Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Otwarcie mieszkania i przeszukanie odzieży

Co zrobić gdy dłużnik nie wykazuje dochodów?

Bardzo często dłużnik nie wykazuje żadnych dochodów. Dzieje się tak, w szczególności gdy dłużnik świadczy pracę na rzecz pracodawcy na podstawie umowy nieformalnej i pracodawca nie zgłosił go do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz nie odprowadza stosownej zaliczki na podatek dochodowy. W takiej sytuacji co oczywiste pracodawca popełnia przestępstwo przeciwko prawom pracowniczym. Niezależnie od tego w sposób istotny utrudnia to prowadzenie egzekucji przez wierzyciela dłużnika, nie ma bowiem możliwości zajęcia wynagrodzenia za pracę. W takiej sytuacji komornik może zastosować bardzo uciążliwe czynności względem dłużnika tak jak otwarcie mieszkania albo przeszukanie odzieży.

Czynności komornika w toku egzekucji

W pierwszej kolejności komornik może zażądać od dłużnika otworzenia mieszkania. Jeżeli dłużnik nie wykona dobrowolnie tego żądania komornik może zwrócić się o pomoc do policji, która korzystając z usług ślusarza siłą otworzy drzwi mieszkania. Wszelkimi kosztami asysty policji oraz pomocy ślusarza zostanie obciążony dłużnik. Po siłowym dostaniu się do mieszkania komornik powinien przeszukać wszelkie znajdujące się w nim przedmioty w celu poszukiwania wartościowych przedmiotów. Jeżeli takie przedmioty organ egzekucyjny znajdzie jest zobowiązany do ich zatrzymania i zajęcia. Komornik ma prawo przeszukać wszelkie schowki dłużnika. Nie ma natomiast możliwość, aby dłużnik dokonał zajęcia rzeczy osobistych dłużnika. Należy zauważyć, ze rzeczy te nie są jednak zwykle zbyt wartościowe.

Przeszukanie odzieży dłużnika

W przypadku gdy działania, o których mowa w poprzednim akapicie będą niewystarczające komornik ma prawo do przeszukania odzieży dłużnika. jeżeli w odzieży takiej osoby komornik znajdzie jakiś wartościowy przedmiot ma obowiązek dokonać jego zajęcia. Zgodnie z kodeksem postępowania cywilnego przeszukanie odzieży powinno być dokonane przez osobę tej samej płci co dłużnik. Należy jednak zaznaczyć, że dłużnik może wyrazić zgodę także na to, aby został przeszukany przez osobę przeciwnej płci. W niektórych sytuacjach możliwe jest również przeszukanie odzieży domowników dłużnika lub dłużniczki.  Poza miejscem zamieszkania lub zakładu (przedsiębiorstwem) dłużniczkę można przesłuchać tylko i wyłącznie za zgodą właściwego Sądu Rejonowego.

Pomoc w sprawach egzekucyjnych

Jeżeli chcesz uzyskać szczegółowe informację na temat uprawnień, które przysługują Ci w toku postępowania egzekucyjnego serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią w Przeworsku, Jarosławiu lub Rzeszowie. Kancelaria pomaga dłużnikom w sporach wynikających z niewłaściwego wykonywania czynności egzekucyjnych przez komorników w szczególności w zakresie przeszukania odzieży czy też siłowego otwarcia mieszkania dłużnika przez komornika.  

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus