Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Pełnomocnik w postępowaniu o ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Kto może być pełnomocnikiem w postępowaniu upadłościowych?

Co do zasady pełnomocnikiem w postępowaniu upadłościowych może być wyłącznie adwokat, radca prawny lub doradca restrukturyzacyjny. Pełnomocnik działa na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez dłużnika i w jego zakresie. Lista adwokatów i radców prawnych jest dostępna pod tym adresem:

https://rejestradwokatow.pl/adwokat

oraz

https://kirp.pl/wyszukiwarka-radcow-prawnych/

Kto nie może być pełnomocnikiem w postępowaniu upadłościowych?

Pełnomocnikiem takim nie mogą być tak zwane firmy oddłużeniowe lub upadłościowe, ani ich pracownicy. Firma taka może wyłącznie pomóc w sporządzeniu wniosku o ogłoszenie upadłości, jednak z uwagi na fakt, że w tym celu nie może posługiwać się adwokatami, radcami prawnymi lub doradcami restrukturyzacyjnymi dlatego nie ma gwarancji, że wniosek taki będzie sporządzony profesjonalnie, w praktyce może się zdarzyć, że wniosek taki sporządzi osoba bez jakiegokolwiek wykształcenia. Ponadto w takim przypadku to dłużnik musi podpisać wszystkie niezbędne dokumenty oraz przesłać je do Sądu.

Czy Sądy w sposób negatywny podchodzą do dłużników reprezentowanych przez pełnomocników?

Nie, takie błędne informację są rozpowszechnianie przez podmioty, które nie posiadają uprawnień do zapewnienia Klientowi reprezentacji przed Sądem z tj. różnego rodzaju firmy oddłużeniowe i upadłościowe. Profesjonalny pełnomocnik to rzetelne wsparcie dla dłużnika. Wynagrodzenie wypłacone adwokatowi lub radcy prawnemu nie może być zakwestionowane przez Sąd. Inaczej sytuacja kształtuje się w przypadku wynagrodzenia firmy upadłościowej lub oddłużeniowej. Korzystanie z usług takiej firmy może być potraktowane jako rażące niedbalstwo, a tym samym umożliwić umorzenie zobowiązań. W naszej ocenie korzystanie z usług prawnych podmiotów, które nie posiadają uprawnień do świadczenia usług adwokackich i radcowskich, zwłaszcza jeżeli kwota wynagrodzenia przekracza 3 600 zł stanowi rażące niedbalstwo przy prowadzeniu swoich spraw.  

Czy warto korzystać z pomocy pełnomocnika, w postępowaniu upadłościowych?

Zdecydowanie tak. Tylko adwokat i radca prawny lub doradca restrukturyzacyjny działając, na podstawie pełnomocnictwa może zapewnić ochronę interesów dłużnika w postępowaniu upadłościowym. Nasza Kancelaria zajmuje się prowadzeniem spraw o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Posiadamy też biuro w Rzeszowie, w którym również zajmujemy się upadłością konsumencką

Jak uniknąć zarzutu rażącego niedbalstwo przy szukaniu pomocy w ogłoszeniu upadłości?

Przed skorzystaniem z pomocy należy sprawdzić, czy podmiot znajduje się na liście Kancelarii prowadzonej przez samorząd adwokacki lub radcowski. Wpis w KRS lub CEIDG nie świadczy o tym, że Kancelaria posiada uprawnienia. Pamiętajmy o tym. Jeżeli zgłosimy się o pomoc do adwokata lub radcy prawnego nie można będzie zarzucić rażącego niedbalstwa, gdyż zgłosiliśmy się do profesjonalisty. W razie wątpliwości można zadzwonić do Okręgowej Rady Adwokackiej lub Okręgowej Izby Radców Prawnych, gdzie uzyskamy informację, czy mamy do czynienia z podmiotem profesjonalnym. Nie wierzmy w publikowane przez firmy zapewnienia, gdyż bardzo często powołują się one na estymę adwokatów i radców prawnych, chociaż nie mają z nimi nic wspólnego.

Co mogę zrobić, jeżeli zostałem wprowadzony w błąd co do uprawnień podmiotów?

W takiej sytuacji należy uchylić się od złożonego oświadczenia woli i żądać zwrotu wypłaconego wynagrodzenia. Czynności te można wykonać samodzielnie lub skorzystać z pomocy adwokata lub radcy prawnego.

Chcesz uzyskać więcej informacji?

Możemy Cię reprezentować w postępowaniu upadłościowym. Jeśli wybierzesz inną Kancelarię ustalimy czy posiada ona uprawnienia. Jeżeli Kancelaria nie posiada uprawnień pomożemy Ci w rozwiązaniu umowy i odzyskaniu pieniędzy, w razie potrzeby możemy w Twoim imieniu zawiadomić odpowiednie organy, że zostałeś oszukany. Następnie będziesz mógł skorzystać z pomocy naszego zespołu radców prawnych w postępowaniu upadłościowym lub wybrać inną Kancelarię z uprawnieniami.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus