Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Polecenie służbowe

Podstawowe obowiązki pracownika

Jednym z podstawowych obowiązków pracownika jest świadczenie pracy, w szczególności wykonywanie poleceń pracodawcy oraz pracowników i innych osób pełniących funkcje jego przełożonych służbowych. W przypadku gdy pracownik kwestionuje polecenia służbowe przełożonych powinien zwrócić się z tym problemem do pracodawcy.  Pracownik w przeciwieństwie do zleceniobiorcy czy wykonawcy podlega kierownictwu pracodawcy lub osobom wyznaczonym przez pracodawcę. Pracownik nie powinien oceniać zasadności czy celowości czynność, która została mu polecona. To pracodawca lub przełożony służbowy decydują o tym co pracownik powinien robić pracy, tj. jakie zadania służbowe wykonywać. Nie wykonywanie przez pracownika poleceń służbowych jest zaprzeczaniem stosunku narusza również inny z podstawowych obowiązków pracownika jakim jest dbałość o dobro zakładu pracy.

Kiedy pracownik może odmówić wykonania polecenia? 

Obowiązek wykonywania poleceń pracodawcy i przełożonych służbowych nie jest jednak regułą bezwzględnie obowiązującą. Pracownik może, a nawet jest zobligowany do odmowy wykonania polecenia, które prowadziło by do naruszenia prawa, w szczególności popełnienie wykroczenie lub przestępstwa. W takim przypadku pracownik jest upoważniony do odmowy wykonania polecenia, podobnie gdy zakres polecenia przekracza zakres obowiązków służbowych powierzonych pracownikowi w umowie o pracę.

Skutki niewykonania polecenia służbowego 

Za naruszenie obowiązku wykonywania przez pracownika polecenia służbowych pracodawca może zastosować karę upomnienia lub karę nagany. Informacja o zastosowaniu kary porządkowej upomnienia i nagany będzie znajdować się w aktach osobowych pracownika. Jeżeli pracownik w sposób uporczywy nie wykonuje poleceń służbowych można również zastosować najostrzejszą dla pracownika sankcję jaką jest rozwiązanie z pracownikiem umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia w trybie natychmiastowym, z uwagi na naruszenie przez pracownika jego podstawowych obowiązków. W takim przypadku pracodawcy będzie przysługiwało od pracownika również odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia. Nie wyklucza to odpowiedzialności pracownika, wynikającej ze szkody jaka powstała w Zakładzie pracy w skutek nie wykonywania przez niego poleceń służbowych.

Pomoc prawna w sprawach pracowniczych

Jeżeli Twój pracownik nie wykonuje poleceń służbowych powinieneś zasięgnąć pomocy adwokata lub radcy prawnego, który pomoże Ci przygotować pisemne wezwanie pracownika do zaprzestania naruszania warunków umowy o pracę oraz będzie Cię reprezentował jeżeli spór trafi na wokandę sędziowską. Jeżeli natomiast jesteś przełożonym, służbowym pracownika musisz zgłosić fakt nie wykonywania poleceń służbowych przez pracownika jego pracodawcy. Przygotujemy również oświadczenie pracodawcy o rozwiązaniu stosunku pracy bez wypowiedzenia. Nasza Kancelaria w Jarosławiu, Rzeszowie oraz Przeworsku pomaga również pracownikom, którzy zasadnie odmawiają wykonywania poleceń służbowych wydawanych przez pracodawców, jeżeli są one sprzeczne z prawem lub postanowieniami umowy o pracę.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus