Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Posiadamy także Kancelarie w Rzeszowie przy ul. Piłsudskiego 17/4, gdzie specjalizujemy się między innymi w pomocy w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej w Rzeszowie przed Sądem Rejonowym.

Oddział Kancelarii
w Przeworsku

Pomoc prawna świadczona przez radcę prawnego w Jarosławiu z biurem w centrum miasta

Oddział Kancelarii
w Jarosławiu

Potrzebujesz prawnika z Przeworska? Zapraszamy do naszej Kancelarii w centrum miasta.

Prawnik dla urzędu

Obsługa prawna urzędów

Zasadą jest to, że w organach administracji publicznej obsługą prawną zajmują się zatrudnieni tam na podstawie umowy o pracę radcy prawni. W niektórych przypadkach urzędy zatrudniają również prawników nie posiadających uprawnień korporacyjnych na stanowiskach referentów prawnych. To drugie rozwiązanie jest mniej kosztowne, gdyż wynagrodzenie referentów prawnych jest znacznie niższe niż radców prawnych. Referenci prawni to osoby które ukończyły wyższe studia prawnicze. Po 4 latach pracy na stanowisku referenta prawnego przy obsłudze prawnej jednostki administracji osoby takie mogą przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikację adwokata lub radcy prawnego. Należy jednak zaznaczyć, ze nabycie uprawnień radcy prawnego przez osobę wykonująca pracę referenta prawnego nie oznacza, że osoba ta zostanie automatycznie zatrudniona na stanowisku radcy prawnego. Zdarzają się sytuacje, że radcy prawni są zatrudniani na stanowiskach referentów prawnych, a więc po niżej ich kwalifikacji zawodowych.

Kontrola decyzji administracyjnych

Zarówno radca prawny jak i referent prawny powinien sprawować nadzór nad treścią decyzji administracyjnych i podejmowanych czynności urzędowych pod względem prawno-formalnym. Osoby te mogą również informować strony o przysługujących im uprawnieniach, nie mogą jednak sugerować im konkretnego kierunku działań, gdyż świadczą oni pomoc prawną dla organu, a nie stron postępowania. Reprezentacją urzędu w Sądzie zajmuje się natomiast co do zasady radca prawny. Istnieje także możliwość powierzenia obsługi prawnej jednostki administracyjnej zewnętrznej firmie w drodze przetargu. Rozwiązanie takie jest coraz bardziej popularne jednak należy ocenić je negatywnie, z uwagi na fakt, że w takich przetargach najczęściej decydującym kryterium jest cena. Radca prawny przy wykonywaniu czynności jest niezależny, a na treści jego opinii nie pod względem merytorycznym nie może wpływać jego zwierzchnik służbowy. Radcę prawnego obowiązuje także obowiązek przestrzegania kodeksu etyki.

Znajomość prawa przez organy administracji

Pracownicy administracji wydający decyzję administracyjne w żadnym przypadku nie powinni tłumaczyć się nieznajomością przepisów prawa lub orzecznictwa z uwagi na brak stosownego wykształcenia, gdyż w przypadku powstania jakichkolwiek wątpliwości mają możliwości skonsultowania sprawy z referentem prawnym lub radcą prawnym. W przypadku natomiast, gdy strona wniesie środek zaskarżenia pracownik powinien obligatoryjnie skonsultować się z podmiotami zajmującymi się obsługą prawną jednostki.

Pomoc prawna w postępowaniu administracyjnym

Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnej w sporach z organami administracji publicznej. Kancelaria znajduje się w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Zapraszamy do kontaktu.

Obsługujemy zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców. specjalizując się w sprawach pracowniczych, dotyczących upadłości konsumenckiej oraz rejestrowych. Prowadzimy stałą i doraźna obsługę biura rachunkowych, firm transportowych, przedsiębiorstw zajmujących się wynajmem nieruchomości, wirtualnych biur, które prowadzą działalność w takich miastach jak Rzeszów oraz Kraków. Zapraszamy  przedsiębiorców do kontaktu, w celu przedstawienia oferty na obsługę prawną ich firmy.

Zaufali Nam między innymi:

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

 

Znajdź Nas

Kontakt z Kancelarią 

Tel. 

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Jarosław, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus