Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Prawnik dla urzędu

Obsługa prawna urzędów

Zasadą jest to, że w organach administracji publicznej obsługą prawną zajmują się zatrudnieni tam na podstawie umowy o pracę radcy prawni. W niektórych przypadkach urzędy zatrudniają również prawników nie posiadających uprawnień korporacyjnych na stanowiskach referentów prawnych. To drugie rozwiązanie jest mniej kosztowne, gdyż wynagrodzenie referentów prawnych jest znacznie niższe niż radców prawnych. Referenci prawni to osoby które ukończyły wyższe studia prawnicze. Po 4 latach pracy na stanowisku referenta prawnego przy obsłudze prawnej jednostki administracji osoby takie mogą przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikację adwokata lub radcy prawnego. Należy jednak zaznaczyć, ze nabycie uprawnień radcy prawnego przez osobę wykonująca pracę referenta prawnego nie oznacza, że osoba ta zostanie automatycznie zatrudniona na stanowisku radcy prawnego. Zdarzają się sytuacje, że radcy prawni są zatrudniani na stanowiskach referentów prawnych, a więc po niżej ich kwalifikacji zawodowych.

Kontrola decyzji administracyjnych

Zarówno radca prawny jak i referent prawny powinien sprawować nadzór nad treścią decyzji administracyjnych i podejmowanych czynności urzędowych pod względem prawno-formalnym. Osoby te mogą również informować strony o przysługujących im uprawnieniach, nie mogą jednak sugerować im konkretnego kierunku działań, gdyż świadczą oni pomoc prawną dla organu, a nie stron postępowania. Reprezentacją urzędu w Sądzie zajmuje się natomiast co do zasady radca prawny. Istnieje także możliwość powierzenia obsługi prawnej jednostki administracyjnej zewnętrznej firmie w drodze przetargu. Rozwiązanie takie jest coraz bardziej popularne jednak należy ocenić je negatywnie, z uwagi na fakt, że w takich przetargach najczęściej decydującym kryterium jest cena. Radca prawny przy wykonywaniu czynności jest niezależny, a na treści jego opinii nie pod względem merytorycznym nie może wpływać jego zwierzchnik służbowy. Radcę prawnego obowiązuje także obowiązek przestrzegania kodeksu etyki.

Znajomość prawa przez organy administracji

Pracownicy administracji wydający decyzję administracyjne w żadnym przypadku nie powinni tłumaczyć się nieznajomością przepisów prawa lub orzecznictwa z uwagi na brak stosownego wykształcenia, gdyż w przypadku powstania jakichkolwiek wątpliwości mają możliwości skonsultowania sprawy z referentem prawnym lub radcą prawnym. W przypadku natomiast, gdy strona wniesie środek zaskarżenia pracownik powinien obligatoryjnie skonsultować się z podmiotami zajmującymi się obsługą prawną jednostki.

Pomoc prawna w postępowaniu administracyjnym

Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnej w sporach z organami administracji publicznej. Kancelaria znajduje się w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Zapraszamy do kontaktu.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus