Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Prawo o notariacie

Zawód notariusza

Instytucja i zawód notariusza jest bardzo ważna z punktu widzenia obrotu prawnego. Zawód notariusza jest powołany do sporządzania aktów, którym strony chcą nadać formę notarialną lub czynności, dla których obligatoryjna jest forma aktu notarialnego oraz wykonywania innych czynności wymienionych w ustawie. Notariusze to wykwalifikowani prawicy wykonujący zawód zaufania publicznego podobnie jak adwokaci i radcy prawni, z tym zastrzeżeniem, że z oczywistych względów zawodowi zastępcy procesowi uwzględniają słuszne interesy strony, którą reprezentują, natomiast notariusz musi być osobą w pełni niezależną, nie działa bowiem w interesie jednej ze stron czynności notarialnej, ale w interesie społecznym.

Ustrój i funkcjonowanie notariatu 

Ustrój, funkcjonowania notariatu określa ustawa o notariacie. W poprzednim ustroju notariat był oddany w ręce państwowe, a notariusze byli zatrudnieni w Państwowych Biurach Notarialnych. Po zmianach notariat oddano w ręce prywatne zachowując zasadę, iż notariusz jest funkcjonariuszem publicznym. Prawo o notariacie  które aktualnie obowiązuje reguluje między innymi warunki jakie musi spełnić swoboda, żeby zostać powołana na to stanowisko. Standardowym modelem dojścia do zawodu jest aplikacja, istnieje również wiele pozaplikacyjnych metod dojścia do tego zawodu . W każdym wypadku jednak notariusz musi się honorować wyższym wykształceniem prawniczym, bowiem z tego obowiązku nie zwolnią go ani tytuły naukowe, ani odpowiednie doświadczenie zawodowe.

Samorząd zawodowy notariuszy 

Ustawa reguluje też zasady funkcjonowania samorządu zawodowego notariuszy. Na szczeblu krajowym notariusze zrzeszeni są w Krajowej Izbie Notarialnej, natomiast na szczeblu lokalnym w Okręgowych Izbach Notarialnych. Samorząd zawodowy notariuszy zajmuje się w szczególności dbaniem o podnoszenie przez notariuszy kwalifikacji zawodowych w sposób systematyczny oraz odpowiada za sądownictwo dyscyplinarne notariuszy. Nadzór nad działalnością notariuszy sprawuje również Minister Sprawiedliwości.

Zastępstwo podczas czynności notarialnych

Rola zawodowego zastępcy procesowego jakim jest radca prawny lub adwokat w czynnościach dokonywanych przez notariusza jest istotna. Coraz bardziej popularne jest reprezentowanie stron czynności notarialnych przez prawników, którzy będą strzec ich interesów. Co prawda przy dokonaniu każdej z czynności notariusz informuje strony o jej skutkach jednak coraz częściej nawet sami notariusze kierują strony najpierw do kancelarii adwokackiej lub radcowskiej w tym celu aby strona korzystając z doradztwa prawnego sprecyzowała swoje oczekiwania co do treści aktu notarialnego. Kancelaria Radcy Prawnego J. Orłowskiej-Pączek ma swoje biura w Przeworsku, Jarosławiu, a także w mieście Rzeszowie.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus