Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Przyczyny niewypłacalności

Upadłość konsumencka i gospodarcza

Osoba, która stała się niewypłacalna może ubiegać się o ogłoszenie upadłości. Jeżeli osoba taka nie prowadzi działalności gospodarczej mowa tutaj o upadłości konsumenckiej. Przyczyny powstania stany niewypłacalności są bardzo ważne, gdyż od nich zależy rozstrzygnięcie Sądu. Zasadą jest to, że aby ogłosić upadłości konsumencką należy wykazać, że dłużnik doprowadził do niej w skutek okoliczności przez siebie niezawinionych, za które nie ponosi odpowiedzialności. Od tej zasady są jednak wyjątki gdyż Sąd może ogłosić upadłość dłużnika, który doprowadził do stanu niewypłacalności w skutek swojej winy jeżeli przemawiają za tym, w szczególności względy humanitarne. Dla przykładu jeżeli dłużnik jest ciężko chory i ma na utrzymaniu dwójkę dzieci Sąd najczęściej przychyli się do wniosku dłużnika nawet jeżeli zadłużenie powstało w związku ze zbyt wystawnym życiem dłużnika. Na naszej stronie znajdziesz zarówno informacje o upadłości konsumenckiej w Rzeszowie, jak upadłości gospodarczej.  Ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie również jest możliwe z naszą pomocą. 

Rażące niedbalstwo dłużnika

Dodatkowo dłużnik powinien wykazać, że nie doprowadził do stanu niewypłacalności w skutek rażącego niedbalstwa. Rażące niedbalstwo polega na podejmowaniu pochopnych decyzji w sposób oczywisty niedbały. Dla przykładu jeżeli dłużnik zaciąga zobowiązanie i jest świadomy od samego początku, że nie będzie w stanie go spłacić możemy mówić o rażącym niedbalstwie. Przed zaciągnięciem zobowiązania warto skonsultować się z adwokatem, radcą prawnym oraz doradcą finansowym.

Ryzyko gospodarcze, a upadłość firmy

Powodem ogłoszenia niewypłacalności może być niepowodzenie firmy. Bardzo często zdarza się, że osoba prowadząca działalność gospodarczą staje się niewypłacalna. W takim przypadku zazwyczaj działalność ta jest zakańczana. Po zakończeniu działalności gospodarczej istniej możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Stan niewypłacalności może również powstać w skutek utraty pracy. Dla przykładu osoba nie jest w stanie spłacić zobowiązań, które zostały zaciągnięte jeszcze gdy pracowała (w tamtym momencie bank ocenił jej zdolność kredytową). Coraz częściej niewypłacalność związana jest z koniecznością utrzymania dzieci. Dla przykładu rodzinie urodziło się dziecko, które nie było zaplanowane co wiąże się z dodatkowymi kosztami. W takim przypadku rodziny może nie być stać, aby spłacać zaciągnięty kredyt. Najbardziej przykrym powodem powstania stanu niewypłacalności jest choroba dłużnika. W takiej sytuacji zazwyczaj dłużnik nie może pracować, a dodatkowo ponosi wysokie koszty leczenia w związku z czym nie jest w stanie regulować wymagalnych zobowiązań w terminie.

Pomoc w postępowaniu upadłościowym

Nasza Kancelaria znajduje się w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Pomagamy niewypłacalnym konsumentom w zakresie postępowań o ogłoszenie upadłości konsumenckiej oraz o ustalenie planu spłaty.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus