Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Przysposobienie

Istota i funkcje adopcji 

Instytucja adopcji służy budowie więzi prawnej pomiędzy osobami, które nie są naturalnymi rodzicami dziecka, a dzieckiem. W polskim prawie nie można przysposobić osoby, która ukończyła 18 lat (lub kobiety, która ukończyła 16 lat, a pełnoletniość uzyskała w skutek zawarcia małżeństwa). Jedynym wyjątkiem w tym zakresie jest sytuacja, gdy adoptuje się dziecko już pełnoletnie, jeżeli wniosek o przysposobienie został złożony jeszcze w okresie, gdy pełnoletniości tej dziecko jeszcze nie uzyskało. Celem przysposobienie jest zawsze dobro dziecka, które ma zostać adoptowane. Kodeks rodzinny i opiekuńczy określa wymogi formalne jakie musi spełniać przysposabiający. Przede wszystkim osoba taka musi mieć pełną zdolność do czynności prawnych. Dodatkowo osoba, która chce adoptować dziecko musi posiadać odpowiednie kwalifikacje osobiste, które gwarantować będą prawidłowe sprawowanie opieki nad dzieckiem. Wymogiem formalnym jest także ukończenie stosowanego szkolenia organizowanego przez ośrodki adopcyjne. W polskim prawie jest również możliwość tzw. adopcji zagranicznej. Przysposobić dziecko może jedna osoba. Wyjątkiem od tej reguły są małżonkowie, którzy mogą przysposobić dziecka wspólnie (nawet jeżeli przysposabia tylko jeden z małżonków drugi musi wyrazić na tę czynność zgodę). O adopcji decyduje Sąd Okręgowy w postępowaniu nieprocesowym. Na adopcje musi również wyrazić zgodę dziecko. Zgoda nie dotyczy jednak dziecka, które nie ukończyła 13 roku życia, w takim przypadku jednak Sąd powinien wziąć pod uwagę zdanie adoptowanego jeżeli jest on w stanie pojąc znaczenie przysposobienia.

Zgoda rodziców biologicznych 

Do adopcji potrzebna jest zgoda naturalnych rodziców adoptowanego. Zgoda taka nie jest wymagana, gdy osoby te zrzekły się praw rodzicielskich. Podobnie jest w przypadku gdy rodzice naturalni dziecka nie są znani lub nie jest możliwe skontaktowanie z nimi (porozumienie napotyka trudne do przezwyciężenia przeszkody). Rodzice mogą wyrazić również tak zwana zgodę blankietową na adopcję dziecka, czyli zgodę bez wskazywania konkretnych osób które mają adoptować dziecko. Adopcja nie może nastąpić zaraz po urodzeniu dziecka, bowiem przepisy pozwalają na przysposobienie dziecka dopiero gdy ukończy ono 6 tydzień życia. Ponadto przysposobienie powinno zostać poprzedzone okresem oczekiwania, który służy na poznaniu adoptowanego dziecka z przyszłymi rodzicami i zbudowaniu stosowanej więzi emocjonalnej.

Pomoc prawnika 

Procedura adopcji jest dość skomplikowana i wymaga znajomości zarówno procedur administracyjnych jak i cywilnych. W związku z tym prowadzenie takiej sprawy można powierzyć adwokatowi lub radcy prawnego. Również w Naszej Kancelarii w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie zajmujemy się sprawami o przysposobienie.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus