Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Referendarz sądowy

Rola referendarza sadowego w polskim ustawodawstwie 

Zawód referendarza sądowego w polskim systemie prawnym odgrywa dużą rolę. Referendarz sądowy to wysoki urzędnik sądowy mający kompetencje jurysdykcyjne. Referendarz sądowy wykonuje zadania w zakresie ochrony prawnej. W zakresie w jakim wykonuje swoje czynności referendarz sądowy ma co do zasady kompetencje Sądu. W postępowaniu cywilny referendarz sądowy jest w szczególności upoważniony do wydawania nakazów zapłaty zarówno w postępowaniu nakazowym jak i upominawczym. Referendarz sądowy wydaje również klauzule wykonalności w niektórych przypadkach. Osoba ta wydaje również postanowienie o szczegółowym wyliczeniu kosztów procesu, w przypadku gdy Sąd powierzy tę czynność referendarzowi sądowemu. Referendarz wydaje również zarządzenia w zakresie badania formalnego i fiskalnego pism procesowych.

Odwołanie od decyzji referendarza 

Na orzeczenia referendarza przysługuje co do zasady skarga na orzeczenie referendarza sądowego. Nie dotyczy to przypadków gdy przepisy przewidują inny środek zaskarżenia na to orzeczenie. Tak jest, w szczególności w przypadku wydanych przez referendarza nakazów zapłaty w postępowaniu upominawczym, dla których środkiem zaskarżenia jest sprzeciw. Skarga o której mowa powyżej przysługuję między innymi na orzeczenie referendarza o zwrocie pozwu. Skargi takiej nie rozpatruje Sąd II instancji, a Sąd I instancji właściwy dla rozpoznania przedmiotowej sprawy. Skarga na orzeczenie referendarza ma charakter anulacyjny co oznacza, że jej wniesienie powoduje utratę mocy zaskarżonego orzeczenia z pewnymi wyjątkami.

Stosunek pracy referendarza sądowego 

Stosunek pracy referendarza sądowego jest nawiązywany na podstawie mianowania. Referendarze sądowi podobnie jak asystenci sędziów po osiągnięciu określonego stażu na tym stanowisku mogą przystąpić do egzaminu sędziowskiego. Wynagrodzenie referendarzy sądowych jest uzależnione od wynagrodzenia zasadniczego sędziów. Aby móc wykonywać zwód referendarza sądowego należy ukończyć wyższe studia prawnicze oraz spełnić cenzus wiekowy (24 lata). Wymagania te są tożsame z wymaganiami dla asystentów sędziów, jednak przyszli referendarze dodatkowo muszą honorować się ukończeniem aplikacji ogólnej lub żadnym egzaminem sędziowski, prokuratorski, radcowskim, adwokackim albo notarialnym. W związku z tym zawód referendarza sądowego często wykonują byli adwokaci i radcy prawni, a także absolwenci aplikacji sędziowskiej.

Profesjonalna pomoc prawna radcy prawnego 

Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnej w zakresie orzeczeń wydawanych przez referendarzy sądowych zapraszam do skorzystania z usług Kancelarii Radcy Prawnego w Jarosławiu, w Przeworsku, a także Rzeszowie.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus