Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Rozprawa karna

Czym jest proces? 

Proces, zwany także rozprawą sądową to szereg czynności mających miejsce podczas sesji sądowej, którym celem jest analiza danej sprawy oraz wydanie przez sąd wyroku lub postanowienia. Procesy znane są już od starożytności, w jednym z w przetrwałym do naszych czasów dialogów Platona czytamy o rozprawie, na której sądzono jednego z najsłynniejszych filozofów antycznych- Sokratesa (skazanego na śmierć za nieuznawanie bogów i deprawowanie młodzieży ateńskiej). Z Nowego Testamentu znany jest nam doskonale sąd Piłata dokonany nad Jezusem. W różnych okresach dziejów świata  dokonywano pokazowych, często stronniczych procesów, jednakże do dziś przebieg procesu karnego zmienił się nie znacznie, zawsze formułuje się akt oskarżenia, dopuszcza się do głosu strony (także świadków), a całość kończy się ogłoszeniem wyroku.

Etapy rozprawy karnej

Rozprawa sądowa w postępowaniu karnym składa się z czterech zasadniczych części:

  1. Rozpoczęcia- czynności porządkowo-organizacyjne, tj. sprawdzenie obecności wszystkich ważnych dla przebiegu procesu osób- oskarżonego, oskarżyciela, obrońców, pełnomocników, biegłych, świadków i innych.

  2. Przewód sądowy- zaczyna się od przedstawienia aktu oskarżenia (odczytuje go oskarżyciel publiczny lub prywatny, ewentualnie protokolant), następnie ma miejsce tzw. postępowanie dowodowe (przesłuchanie oskarżonych, świadków, odczytanie opinii wyznaczonych przez sąd biegłych, przedstawienie dowodów rzeczowych lub zapisów dźwięku lub obrazu.

  3. Końcowe głosy stron- finałowe wypowiedzi oskarżyciela i oskarżonego i jego pełnomocnika (tzw. mowy końcowe), podsumowanie postępowania dowodowego, dokonanie interpretacji sprawy mającej na celu udowodnić winę lub niewinność oskarżonego (ewentualnie okoliczności łagodzące czyn winowajcy) oraz złożenie do sądu wniosku co do sposobu rozstrzygnięcia procesu (orzeknięcie winy lub niewinności oskarżonego, wymiar i charakter kary).

  4. Wyrokowanie- składające się z dwóch części: niejawnej (narada sędziów, głosowanie, sporządzenie orzeczenia) oraz jawnej (publiczne ogłoszenie wyroku oraz jego uzasadnienie).

Pomoc zawodowego prawnika

Na każdym etapie, także tym poprzedzającym  proces osobie oskarżonej ale także osobie pokrzywdzonej  przysługuje pomoc Radcy Prawnego lub Adwokata.  Zapraszamy wówczas do naszych kancelarii w Przeworsku, Jarosławiu i Rzeszowie, gdzie można otrzymać fachową poradę prawną. Nasi Radcy Prawni mogą reprezentować Państwa interesy na każdym etapie procesu. 

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus