Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Rozwód- czym jest?

Sprawy rozwodowe

Kancelaria Radcy Prawnego
tel. 724-046-783/ 726-066-462

Rzeszów, ul. Grunwaldzka 19/205
Jarosław, ul. Jana Pawła II 3a
Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17

Czym jest rozwód w świetle prawa?  

Jest rozwiązaniem prawomocnego związku małżeńskiego na wniosek jednego, rzadziej obydwojga małżonków. Dokonać może tego wyłącznie sąd, po zapoznaniu się z wniesionym przez stronę pozwie, odpowiedzi na ten pozew osoby pozwanej, przesłuchaniu stron (w niektórych przypadkach przesłuchania świadków) i zapoznanie się z wniesionym materiałem dowodowym. 

Typy rozwodu

Wyróżniamy dwa typy rozwiązania związku małżeńskiego: bez orzekania winy, tj. za porozumieniem stron oraz z  orzekaniem o winie, tj. z wskazaniem winnego rozpadu pożycia małżeńskiego, wówczas sąd może zarządzić alimenty na rzecz pokrzywdzonej strony, jeżeli jej sytuacja ulegnie pogorszeniu po rozwodzie. 

Jakie są najczęstsze przyczyny rozwodu? 

Przed wniesieniem pozwu o rozwód trzeba poważnie zastanowić się nad tym, czy małżeństwa nie można jeszcze uratować. W tym celu można skorzystać z porad bliskich osób, usług mediatorów lub poradni małżeńskich. Można także wnioskować do sądu o separacje, która nie rozwiązuje małżeństwa, lecz je zawiesza na dany okres czasu. Według badań statystycznych głównymi powodami rozpadu małżeństw są: niezgodność charakteru, zdrada, nadużywanie alkoholu lub innych używek, zły stosunek do członków rodziny małżonka, problemy finansowe, przemoc w rodzinie.

Co gdy zdecydujemy się na rozwód?  

Gdy zdecydujemy się na rozwód, najlepiej poradzić się adwokata lub radcy prawnego, tak aby jak najlepiej zabezpieczyć swoje interesy. Zapraszamy wówczas do naszych kancelarii w Przeworsku, Jarosławiu i Rzeszowie, gdzie można otrzymać fachową poradę prawną. Ważne jest aby zdecydować się na to czy wniesiemy pozew z orzekaniem o winie lub bez jej orzekania. W zależności od stanowiska klienta nasi prawnicy zredagują pozew, w którym wnosić będą o rozwiązanie małżeństwa, ewentualnie, aby Sąd zasądził alimenty na rzecz dzieci lub niewinnego rozpadowi pożycia małżonka (także z zabezpieczeniem powództwa). Nasz Radca Prawny będzie reprezentował klienta podczas rozprawy, czuwał nad prawidłowym przebiegiem procesu, tak aby upłynął on stosunkowo szybko, bez stresu i zakończył się po jego myśli.

Co jeśli małżonek wnosi o rozwód?   

Nasz Radca Prawny reprezentuje także osoby pozwane o rozwód. Przygotowujemy odpowiedź na pozew, w którym prezentujemy stanowisko naszego klienta. Wnosimy o przesłuchanie świadków, przedstawienie dowodów, Pani Mecenas reprezentuje klienta podczas rozprawy.

Gdzie wnosimy pozew, ile to kosztuje i jak długo trzeba czekać na orzeczenie rozwodu? 

Pozew o rozwód wnosimy do Sądu Okręgowego według miejsca zamieszkania małżonków, możemy zrobić to samodzielnie lub po podpisaniu pełnomocnictwa zdać się na naszego Radcę Prawnego, który poprowadzi sprawę od początku do końca, zaoszczędzi to nam czasu oraz stresu związanego z wizytami w sądzie. Opłata od wniesienia pozwu wynosi 600 zł (można starać się o zwolnienie z kosztów sądowych). Minimalną stawkę dla pełnomocnika określa rozporządzenie, zależy ona także od skomplikowania sprawy oraz typy rozwodu (z orzekaniem lub bez orzekania o winie). Na orzeczenie rozwodu trzeba czekać od dwóch do kilku miesięcy. W pozwie można wnosić o alimenty na rzecz małżonka wraz z wnioskiem o rozwiązanie małżeństwa, jeden z małżonków może wnosić o ustanowienie pobytu wspólnych dzieci przy swojej osobie oraz płacenia na ich rzecz alimentów (także z zabezpieczeniem powództwa). Istnieje  możliwość zasądzenia alimentów na rzecz małżonka, jeśli udowodni się winę pozwanego oraz pogorszenie stopy życiowej powoda bezpośrednio związane z rozpadem małżeństwa. 

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus