Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Separacja- czym jest

Rodzaje separacji 

Separacja jest to stan w małżeństwie polegający na rozkładzie pożycia małżeńskiego. Należy odróżnić dwa typy separacji. Pierwsza separacja faktyczna charakteryzuje się tym, że nie pociąga za sobą skutków prawnych. Druga, zaś separacja formalna jest instytucją prawną i dokonać może tego wyłącznie sąd orzekając na wniosek jednego lub obojga małżonków. Separacja tym różni się od rozwodu, że nie rozwiązuje związku małżeńskiego.

Podstawy do orzeczenia separacji

Podstawy do orzeczenia separacji są łagodniejsze niż w przypadku instytucji rozwodu. Przesłanką tutaj staje się sytuacja gdy nastąpił zupełny rozkład pożycia małżeńskiego, ale nie musi on natomiast być uznany za trwały. Sąd może więc orzec separację w przypadku gdy istnieje nadzieja, że małżonkowie w przyszłości powrócą do wspólnego pożycia.

Skutki separacji 

Do najważniejszych  skutków prawnych separacji należy to, że małżonek pozostający w separacji nie może zawrzeć małżeństwa, orzeczenie separacji powoduje powstanie między małżonkami rozdzielności majątkowej, małżonek nie dziedziczy po drugim małżonku na podstawie ustawy i traci też prawo do zachowku. Za bardzo ważną kwestię należy uznać także to, że sąd orzekając separacje rozstrzyga o władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim dzieckiem obojga małżonków oraz w jakiej wysokości każde z małżonków obowiązane jest do ponoszenia kosztów utrzymania i wychowania dziecka.

Decyzja o separacji

Gdy zdecydujemy się na separacje, najkorzystniej dla nas będzie poradzić się adwokata lub radcy prawnego, tak aby jak najlepiej chronić swoje interesy. Zapraszamy wówczas do naszych kancelarii w Przeworsku, Jarosławiu i Rzeszowie, gdzie można otrzymać fachową poradę prawną.

Reprezentacja przed Sądem 

Jeżeli nasz klient zdecyduję się, aby radca prawny J. Orłowska-Pączek reprezentowała go przed sądem nasz Kancelaria załatwia wszystkie formalności związane z przygotowaniem, opracowaniem i złożeniem pozwu o separację, który należy wnieść do sądu okręgowego właściwego ze względu na ostatnie wspólne zamieszkanie małżonków. W określonym terminie sąd wyznacza rozprawę, na której  zbada jakie okoliczności doprowadziły do rozkładu pożycia małżeńskiego. Radca Prawny z należytą staranności przygotuje, poinformuje i zaprezentuje stanowisko Klienta, którego reprezentuje, tak aby najkorzystniej zabezpieczyć jego interesy.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus