Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Spółka partnerska

Charakter spółki partnerskiej

Spółka partnerska to jednej z rodzajów spółki osobowej. Spółka ta jest powołana do wykonywania wolnego zawodu. Nie każdy jednak zawód można wykonywać w formie spółki partnerskiej, a tylko te zawody, które zostały wskazane w ustawie, którymi co do zasady są zawody zaufania publicznego. W formie spółki partnerskiej swoją praktykę mogą wykonywać, w szczególności radcy prawni, ale także doradcy podatkowi, czy też adwokaci. Istnieje również możliwość, aby spółka podatkowa została stworzona przez kilku adwokatów, radców prawnych oraz doradców podatkowych. W takim przypadku ich firma może nosić nazwę Kancelarii adwokacko-radcowskiej, Kancelarii adwokacko-podatkowej, lub też Kancelarii radcowsko-podatkowej.

Cechy charakterystyczne wyłącznie dla spółki partnerskiej 

Podstawową cechą wyróżniającą spółkę partnerską od innych spółek osobowych, w tym spółki jawnej są zasady odpowiedzialności za niektóre rodzaje zobowiązań spółki. Zasadą jest oczywiście, że za zobowiązania odpowiada sama spółka, a subsydiarną odpowiedzialności ponoszą solidarnie wszyscy jej wspólnicy. W spółce partnerskiej zasada ta jednak doznaje wyjątku, co prawda nadal za zobowiązania spółki wspólnicy odpowiadają solidarnie, lecz subsydiarna odpowiedzialność za zobowiązania jest ograniczona tylko do jednego lub kilku wspólników, a pozostali są zwolnienie z odpowiedzialność nawet subsydiarnej. Wyżej wymienione zasady dotyczą zobowiązań powstałych w związku z wykonywaniem zawodu przez jednej ze wspólników w ramach działalności gospodarczej prowadzonej przez spółkę. Dla przykładu zobowiązaniem takim będzie to, które wynika z roszczeń odszkodowawczych opartych na błędnie sporządzonym operacie szacunkowym przez jednego z rzeczoznawców majątkowych-partnerów. Odpowiedzialność ta dotyczy również czynności związanych z działaniem innych osób, które znajdują się pod kierownictwem tego wspólnika, w szczególności personelu pomocniczy takiego jak sekretarki czy pracowników merytorycznych, jednak wykonujących pracę na stanowisku niesamodzielnym. Za takie zobowiązanie jak było mowa powyżej subsydiarna odpowiedzialność ponosi wyłącznie wspólnik w związku z którego działaniem (wykonywaniem zawodu) powstało to zobowiązanie, a także wspólnik lub wspólnicy, którzy przyjmą na siebie taką odpowiedzialność na podstawie umowy spółki w prowadzącej do stosunku spółki partnerskiej elementy znane ze spółki jawnej. Takim zobowiązaniem nie będzie natomiast zobowiązanie wynikające z obowiązku zapłaty za biuro czy media. Założenie spółki partnerskiej  wymaga spełnienia formalności, których może dopełnić w naszym imieniu radca prawny albo adwokat.

Założenie spółki partnerskiej z naszą pomocą 

Jeżeli chcesz założyć spółkę partnerską zapraszamy do współpracy z Kancelarią w Przeworsku, Jarosławiu lub Rzeszowie. Możesz skontaktować się telefonicznie lub mailowo. Więcej na temat usług związanych z obsługa firm znajdziesz klikając w tym miejscu.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus